Konya İnanç

Sergen Yalçın milli takıma! Selim Soydan’la ne konuştu?

17 Haziran 2021 Perşembe 19:26 | Son Güncelleme: 18 Haziran 2021 Cuma 19:26

Milli takımın İtalya'nın ardından Galler'e de yenilmesi ve üst tura çıkma şansını mucizelere bırakması dedikodu kazanını iyice kaynattı. Sergen Yalçın'la beraber Bakü'ye giden Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Şenol Güneş'in danışmanıyla yaptığı görüşme ve Sergen'in Selim Soydan'la sohbeti herkesi heyecanlandırdı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Sergen Yalçın, Galler maçını izlemek için Bakü’ye gitti… ortalık şenlik yerine döndü. Dedikodunun bini bir paraydı. Bir yandan Başkan Çebi’nin Trabzonlu hemşerisi Şenol Güneş’i yeniden Beşiktaş’ın başında görmek istediği iddia edildi. Diğer yandan Sergen Yalçın’ın Güneş’in yerine milli takıma gideceği dedikoduları yayıldı.

Bu dedikodulara Başkan Çebi’nin Güneş’in danışmanı Deniz Türker’le yaptığı çok uzun sohbet ile Sergen Yalçın’ın, TFF yöneticisi Selim Soydan’la yaptığı görüşme neden oldu.

Tek yayılmayan dedikodu Çebi ile Yalçın’ın anlaştığı ve İstanbul’a dönüşte resmi imzaların atılacağı oldu… bu konuda herhangi bir konuşma; bilgi, iddia Bakü’den dışarı sızmadı. Tek konuşulan Çebi ile Yalçın’ın İstanbul’da yeniden bir araya gelecekleri oldu.

Turnuva başlamadan önce; “Son 50 yılın en iyi takımını kurduk” diye övünen A Milli Takım Sorumusu Selim Soydan, İtalya’dan sonra Galler maçında da alınan yenilgi üzerine çok üzgündü. Ağzını bıçak açmadı. Güneş’e gösterilen tepkilere cevap vermedi. Ancak Yalçın’la herkesin gözleri önünde uzun uzun bir sohbet gerçekleştirdi.

Galler maçından önce galibiyetten emin olan Çebi ise Güneş’in danışmanı Türker’le konuşurken çok neşeliydi. İkili arasındaki sohbet sırasında Türker’in çok saygılı olması Çebi’nin ise yüzünün sürekli gülmesi dikkatlerden kaçmadı.

Trabzonspor’a Uğurcan ve Abdülkadir şoku…

Trabzonspor’a Euro 2020 şoku yaşanıyor… Uğurcan Çakır’ı turnuva öncesinde 20 milyon euro’ya, Abdülkadir Ömür’ü ise 18 milyon euro’ya satmayan yönetim tekliflerin bazılarının çekilmesi, bazılarının da düşmesi nedeniyle strese girdi.

Turnuva öncesinde Uğurcan’la, Inter, Roma, Dortmund ile Lille gibi Avrupa devleri ilgileniyordu. Ancak iki maçta yenilen 5 gol ve Uğurcan’ın yaptığı bazı hatalar tekliflerin bazılarının revize edilmesine, bazılarının ise geri çekilmesine neden oldu.

Aynı şey Abdülkadir için de geçerli. İtalya ve Galler maçlarında Kenan Karaman’ın gerisinde kalan genç oyuncu için menajerler Başkan Ahmet Nur Çebi’ye, “bonservisi elinde olan Bundesliga II oyuncusunun arkasında kalan bir oyuncu için teklif getirmek zor olacak” mesajı ilettiler. Şu an için Uğurcan’a Lille’in teklifi masada duruyor. Ancak Abdülkadir için herhangi bir teklif yok.

Klopp’u dövmeye kalkan El Turco, Fenerbahçe’ye önerildi

Bu hızla devam ederse Fenerbahçe’nin önüne gelmeyen dünya üzerinde teknik direktör kalmayacak gibi… her ne kadar Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3 adayları kaldığını iddia etse de kalan adayların hiçbiri ne kendisini, ne yönetimdeki çalışma arkadaşlarını tatmin etmiyor. Hatta; “bu isimlerle yola çıkarsak çok tepki alırız” diye de uyarılıyor.

Ancak süre daralıyor. 3 gün içinde belki yeni teknik adam açıklanmayacak. Ancak en kötü 10 gün içinde bir ismin duyurulması gerekiyor. Çünkü yeni sezon çalışmalarına başlanmalı.
İşte bu süreçte sürpriz bir isim daha gündeme getirildi. Delilikleriyle ünlü Antonio Mohamed. Geçen sezon oynanan Dünya Kulüpler Kupası’nda Jürgen Klopp’u dövmek için üzerine yürüyen El Turco lakaplı Arjantinli teknik adam. Celta Vigo ile kısa bir Avrupa macerası da olan 51 yaşındaki teknik adam menajerler tarafından önerildi.

Fenerbahçe yönetimi El Turco için bir hamle yapmadı. Yapar mı şu anda muamma!

BETIS, PELLEGRINI’Yİ BIRAKMAK İÇİN 4.5 MİLYON EURO İSTİYOR

Şili’nin La Tercera gazetesi, geçen sezon Fenerbahçe’nin geçen sezon takımın başına getiremediği Manuel Pellegrini için ısrarcı olduğunu iddia etti. Haberde Şilili teknik direktörün diğer bir talibinin de Everton olduğundan bahsedildi. İddiaya göre Betis’in Pellegrini’yi bırakmak için 4,5 milyon euro tazminat bedeli belirlediğini iddia etti.

loading...