Konya İnanç

Pelkas’a şok! Kulübeye gidiyor! Yerine sürpriz isim

07 Nisan 2021 Çarşamba 14:50 | Son Güncelleme: 07 Nisan 2021 Çarşamba 14:51

Perşembe akşam Malatyaspor karşısına çıkacak Fenerbahçe’de teknik direktör Emre Belözoğlu kadroda bazı değişiklikler yapacak… sarı-lacivertlilerin çiçeği burnundaki teknik sorumlusunun sürprizi Pelkas’ın yedek kulübesine çekilmesi olacak. Emre, Pelkas’ı kulübeye çekip, İrfan Can’ı yerine 11’de 10 numara olarak sahaya sürecek.

Emre hiç de verimli olmadığı sol kanada Pelkas’ı koymak yerine Thiam’ı o bölgeye koyacak. O bölgede Ferdi ya da Valencia’yı da oynatma ihtimali bulunuyor.

Sağda ise Valencia ya da Osayi-Samuel’den yararlanacak.

Samatta’yı tek forvet olarak düşünen Emre, defansta ya da Ozan ile Luiz Gustavo’nun mevkisinde bir değişikliği planlamıyor.

FIFA, 28 şampiyonluk ve naklen yayın!

TFF Yönetim Kurulu’nun Salı günü Fenerbahçe’nin 28’nci şampiyonluk başvurusu ile ilgili bir görüşme yapması ve karar açıklaması bekleniyordu… ancak bu toplantı bazı üyelerin sağlık sorunları ve özel işlerini bahane etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Ancak gelen bilgilere göre Başkan Nihat Özdemir bu ertelemeyi, Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu ile yapacağı toplantıdan sonrada bırakmayı tercih etti. Çünkü TFF ile Başkan Ahmet Nur Çebi’nin önderliğinde Ali Koç ve Ahmet Ağaoğlu’nun da bulunduğu Kulüpler Birliği Vakfı yönetim kurulu Riva’ya gidecek. Burada planlı bir toplantı yapılacak.

Bu toplatıda 3 hayati konu masaya yatırılacak.

* Trabzonspor’un FIFA’ya yaptığı başvuru.

* Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluk başvurusu.

* Kulüpler Birliği’nin yeni yayın ihalesi anlaşmasında TFF gibi söz sahibi olması.

Fenerbahçe’nin teknik direktörü olmaya devam ediyor

Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut’un sözleşmesini feshetti… iki taraftan da dışarıya “öpüşerek ayrıldılar” yönünde haberler sızdırıldı. Ancak işin aslı hiç de öyle değil. Çünkü Erol Bulut’un avukatı sözleşme gereği bir yıl daha sözleşmesi bulunan genç teknik adamın alacağı olan 1.5 milyon Euro’yu istiyor. Ödenmemesi durumunda sözleşme feshi için gerekli olan “alacağım yoktur” belgesini imzalamayı red ediyor.

Mehmet Yozgatlı, Pantelis Pantelopoulos ve İbrahim Menderes’in de avukatı olan Bulut’un avukatı müvekkilleri için Fenerbahçe’den gerekli sözleri almadan belgeleri imzalamamaları istedi. İki taraf arasında gerekli olan anlaşma imzalanamazsa Fenerbahçe, Bulut’un sözleşmesini tek taraflı olarak feshedecek.

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu kayıtlarında Erol Bulut, Denizlispor maçı öncesinde Fenerbahçe Teknik Sorumlusu olarak gözüktü. Bulut’un sözleşmesinin 30 Temmuz 2020’de yapıldığı, sözleşme bitiş tarihinin de 31 Mayıs 2022 olması göze çarptı.

Bulut’la beraber ayrılan yardımcı antrenörler Mehmet Yozgatlı, Pantelis Pantelopoulos ve İbrahim Menderes’in de sarı-lacivertlilerle sözleşmesinin halen daha devam ettiği görüldü.

Şu anda takımın teknik sorumlusu olan Emre Belözoğlu, pro lisans sahibi olmadığı için A ve B lisansları ile normal antrenör statüsünde yer alıyor. Pro lisans sahibi Erdinç Sözer ise henüz Erol Bulut’un kontratı sonlandırılmadığı için yine antrenör statüsünde bulundu.

loading...