Konya İnanç

Mesut Özil’in gözü Fenerbahçe’de o koltukta

24 Ekim 2021 Pazar 13:24 | Son Güncelleme: 24 Ekim 2021 Pazar 13:24

Fenerbahçe’de Mesut Özil gitmeyecek... öyle bir ihtimal bulunmuyor. Hatta camianın önde gelen isimleri, “Pereira daha fazla inat ederse, kendisi gider, Mesut kalır” diyecek kadar ileri gidiyor.

Bunu söylemelerinin nedeni Ali Koç’un, Mesut Özil ile ilgili planlarını bilmeleri. Koç, Mesut’u getirirken sadece bugünü değil geleceği de düşündü. Gurbetçi yıldıza futbolu bıraktıktan sonra da kendisinin Fenerbahçe’de çalışmasını istediğini söyledi.

Koç’un her ne kadar Emre, Fenerbahçe’nin gelecekteki teknik direktörü olacağını söylese de, hayalinde takımı Mesut Özil’in çalıştırmasının yattığı bildirildi.

Bu arada Mesut’un şimdiden antrenörlük eğitimlerine başladığı, gurbetçi oyuncunun da emekli olduktan sonra teknik direktörlüğe hazırlandığı belirtildi.

Pereira’nın yerine İtalyan teknik direktör

Vitor Pereira’nın oynattığı kötü futbol ve alınan kötü sonuçların yanı sıra, Antwerp maçından sonra yaptığı, “seviye” ve “yetersizlik” sözleri Fenerbahçe yönetiminde ciddi rahatsızlığı neden oldu. Üzerine Mesut Özil krizi de gelince keyifler kaçtı. Takım içinde büyük bir huzursuzluk ve Pereira’nın oynattığı sistemden memnun olmama durumu var.

Tüm bunlardan bağımsız İtalya’dan sürpriz bir iddia geldi. TMW’nin iddiasına göre Karagümrük yönetimi, Farioli’nin sezon sonunda biten sözleşmesini uzatmak için görüşmelere başladı. Genç teknik adamın başarılı olmasının yanı sıra pek çok takımın onunla ilgilenmesinin sözleşme yenileme görüşmelerinin ne alınmasını sağladı.

Asıl bomba iddia ise Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın, Fenerbahçe’nin Farioli’yi Pereira’nın takımın başına getirmek istediği dedikoduları yüzünden erken önlem olmak için sözleşme yenileme hamlesi yaptığı yönünde.

Sadece Mesut değil! Pereira’dan onlar da rahatsız

Mesut Özil’le Vitor Pereira arasındaki en büyük tartışma nedeni ortaya çıktı... buna göre Portekizli hoca oynattığı sistem hakkında sadece teknik ekibiyle görüş alışverişinde bulunuyor. Mesut Özil bir kenara Sosa ya da Gustavo’dan da fikir almıyor.

Hatta birkaç kez Sosa, Gustavo ve Mesut, Pereira’ya oynattığı sistemin falsolarını anlatmak istedi. Ancak Pereira, kendisi ve yardımcılarının bu eksikleri gördüğünü, kendilerinin buna kafa yormak yerine sahaya konsantre olmalarını tavsiye ettiği öğrenildi.

Çalıştığı Wenger’den Mourinho’ya ve Löw’e kadar her teknik adamla taktik hakkında konuşmalar yapan Mesut’un Pereira’ya fikrini söyleyememekten rahatsız olduğu bildirildi.

Yüzsüz Antwerp! Onu da istedi

Fenerbahçe’nin beğenmediği Samatta ve Frey’in sürüklediği Antwerp, Perşembe akşamı 2-2’lik skorla İstanbul’dan ayrıldı…

Sarı-lacivertlilerin UEFA Avrupa Ligi umutlarına darbe vurdu. Maçtan sonra iki takım yöneticileri arasında Samatta ve Frey transferinden doğan bir dostluk vardı. Bu dostluğu kullanan Antwerpli yöneticiler, “Pelkas’ı kullanmayacaksanız, onu da kadromuzda görmek isteriz” dediler.

Geçen sezonun yıldızı olan Yunan oyuncu bu sezon Pereira ile ilk 11’deki yerini kaybetti.

loading...