Konya İnanç

Mesut geldi! Almanlar coştu!

02 Nisan 2021 Cuma 12:58 | Son Güncelleme: 02 Nisan 2021 Cuma 12:59

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye gelmesi, Jogi Löw’ün gelecek sezon takımın başında olacağı dedikodularının ayyuka çıkması, Fenerbahçe’yi bir anda Almanya’da popüler hale getirdi. Bayern’den ayrılması gündemde olan Thomas Müller’in, “Bayern'e takıntılı değilim. Bu kulüple özel bir ilişkim var, tabi ki çok sevdim. Bayern katılmadan önce bile. Ancak, başka bir yerde oynama şansı ortaya çıkarsa, sorun olmaz. Taşınmak benim için kesinlikle utanç verici olmaz” açıklaması Fenerbahçe’ye bağlandı.

Golcü arayan Fenerbahçe’nin Müller’le, Mesut Özil aracılığıyla temas kurmak istediği iddiaları ortaya atıldı. Türk tarafının Mesut, Löw ve Müller’le durduramaz bir Alman takımı olmak istediği iddiaları yayıldı.

Müller için Fenerbahçe’den önce Manchester United dahil Avrupa’dan pek çok takımının adının anılması dikkat çekiyor.

Aziz Yıldırım’ı aradı! Şok bir cevap aldı

Önce Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu konuştu. Ortalık şenlendi. Ardından Galatasaray yöneticisi Metin Sipahioğlu konuştu. Spor kamuoyu bayram yerine döndü. Telefonlar susmadı. Herkes gecenin bir yarısına kadar birbirini aradı.
Ancak günün en sürpriz görüşmesi TFF Başkanı Nihat Özdemir’le, Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım arasında gerçekleşti.
Özdemir saat 16:00 sularında daha önce asbaşkanlığını yaptığı Yıldırım’ı aradı. Galatasaray’ın, “Fenerbahçe, TFF’ye 28 şampiyonluk için başvuru yaptı. Tahkim Kurulu reddetti” iddiasını sordu.

Aziz Yıldırım’ın cevabı ise, “2014'te, TFF'ye müracaat etmek üzere bir çalışma grubu oluşturduk. Ancak başvuru yapmadı. Galatasaray’ın bahsettiği başvuru aynı yıl, Bedri Baykam ve 2 arkadaşının yaptığı başvuru. Fenerbahçe’yi bağlayan resmi olarak yapılan bir başvuru değil” cevabı verdi.

“Beşiktaş’ın yıldızları zorbalıkla alınmıştır…”

1959 yılından önceki şampiyonlukların sayılması ve Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluk iddiasıyla ilgili TFF’ye yaptığı başvuruyla ilgili Trabzonspor’la beraber Beşiktaş da sessiz kaldı. Ancak siyah-beyazlı yönetim camia içinde Beşiktaş’ın duruşuyla ilgili yönetime eleştiriler başladı. Başkan Ahmet Nur Çebi’ye ise Fenerbahçe uyarısı yapıldı.

Beşiktaş’ın şu anki duruşuyla sanki Fenerbahçe’yi destekliyormuş gibi algılandığını iddia eden kongre üyeleri Çebi’ye, Aziz Yıldırım’ın 2017’de Genel Kurul sırasında yaptığı konuşma hatırlattı. Fenerbahçe eski başkanının söylediği; “Bunlar gidip 1959 öncesi kazandığı 2 şampiyonluğu hesaba kattılar. Zorbalıkla yaptılar, kanuni bir iş değildir. Eğer duruşunuz varsa o 2 fazla şampiyonluğunuzu ve yıldızınızı iade edin. Hesap var kitap var. 1959 yılında lig başlamış, şampiyonluk sayıları belli. Beşiktaş'ın yıldızları zorbalıkla tanınmıştır” sözlerini hala unutmadıklarını hatırlattılar.
Yarın öbür gün Beşiktaş’ın artarda şampiyonluklar kazanması durumunda Fenerbahçe’nin kendilerine buradan vurmaya çalışacağını iddia ettiler.

İşte Aziz Yıldırım’ın “oy verin” diyeceği başkan adayı

Aziz Yıldırım, Perşembe akşam A-Spor’a kısa bir röportaj verdi… ortalık karıştı. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yaşanan “yıldız savaşı” bir anda unutuldu. Herkes Yıldırım’ı konuşur oldu. Ancak Aziz Yıldırım asıl bombayı Mayıs ayında yapılması beklenen Mali Genel Kurul’da patlatacak. 2018’de başkanlığı kaybettikten sonra hiç sesi çıkmayan Yıldırım, kürsüye gelecek. Başta kulübü borca sokmakla suçlayanlar dahil herkese cevap verecek.

Aziz Yıldırım, Mali Genel Kurul’da, ne kadar borç bıraktığını anlatacak. Ancak kulübün bu borçların ne kadarını karşılayacak mal varlıklarını tek tek açıklayacak. Kendisini 600-700 milyon dolar harcayarak, kulübü batırmakla suçlayanlara cevap verecek.

Asıl iddia ise Mali Genel Kurul sırasında Aziz Yıldırım’ın, Ali Koç’un karşısına kendisinin icazetiyle çıkmaya hazırlanan İlhan Ekşioğlu’na oy isteyeceği oldu.

Emre Belözoğlu ile Alex arasında ne yaşanıyor?

Emre Belözoğlu’nun sezon başında Alex De Souza başta olmak üzere Alex de Souza, Fabio Luciano, Edu Dracena ve Lugano gibi daha önce Fenerbahçe forması giymiş isimlerle temas kurdu. Kendilerinden futbolcu önerileri aldı. Özellikle Lucianı ciddi bir çalışma içine girdi. Emre’ye 8 oyuncudan oluşan bir liste sundu. Ayni şekilde, Edu, Luciano ve Lugano’dan da bazı isimler geldi. En dikkat çekici isimse Alex’in kendisi gibi Coritiba doğumlu ve alt yapıdan yetişen Igor Jesus önerisiydi.
Ancak Scout ekibi önerilen bu efsanelerin tamamı için “yetersiz” raporu verdi. Fenerbahçe’de oynamayacakları bilgisini verdi. Emre de bu isimlerle hiç temas kurmadı. Daha sonra bu isimlerle bağlantı koptu. Ne devre arasında, ne de yeni sezonun hazırlıkları için Emre’nin bu isimlerle bir bağ kurmadığı öğrenildi.

loading...