Konya İnanç

Hukuk Müşavirliği’nden 28 şampiyonluğa onay

03 Nisan 2021 Cumartesi 14:36 | Son Güncelleme: 03 Nisan 2021 Cumartesi 14:38

Fenerbahçe’nin yaptığı 28 şampiyonluk başvurusuyla ilgili Hukuk Müşavirliği’nin hazırladığı öngörüş dosyası TFF Yönetim Kurulu sekreteryasına ulaştı. Gelen bilgilere göre 1959 yılından önce şampiyonlukların sayılmasıyla ilgili ilk görüşme önümüzdeki hafta içinde TFF Yönetim Kurulu’nda masaya yatırılacak.  

Gelen ilk bilgiler ise Hukuk Müşavirliği’nin hazırladığı öngörüş dosyasında Fenerbahçe’nin başvurusuna hak verildiği yönünde. İddiaya göre direkt Başkan Nihat Özdemir’e bağlı Hukuk Müşavirliği; “Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluğu var. 5’nci yıldızı takmasına izin verilmeli. Ancak Şampiyonluklar Payı primi verilmemeli” fikrini benimsedi.
Hukuk Müşavirliği; TFF bünyesinde tüm hukuki süreçleri takip eder. TFF Başkanı olmak üzere Yönetim Kurulu'na rapor verir. TFF Yönetim Kurulu'nun hukuki neticeler doğuracak kararlarında görüş bildirir. Tüm talimatların yenilenme sürecinde hukuki denetim yapar.

Transferinden haberinin olduğu 3 oyuncu

Fenerbahçe’deki başarısızlığın sorumlusu olarak gösterilen Erol Bulut “günah keçisi” ilan edildi. Görevine son verildi. İmzaladığı “sessizlik yemini” anlaşması nedeniyle açıklama yapamadı. Ancak ortada dolaşan, “eline 22 futbolcu verildi. Bir türlü takım kuramadı” iddialarına çok kırıldı. Görevden alınmasının hemen ardından,  “22 oyuncu aldığımız söyleniyor. Doğru. Peki kaç tanesi benim istediğim oyuncuydu” dedi.

Ancak bugün de, “Göreve başladığımızda belli transferler gerçekleşmişti. 2 ya da 3 transferde benim ve ekibimin direkt isteği vardı ama onun dışında zaten belli bir liste vardı, ona göre transferler yapıldı” açıklamaları dikkat çekti.

Erol Bulut’un Cisse, Pelkas ve Perotti transferlerine onayı olduğu ortaya çıktı. Bulut’un Cisse’yi Samatta’nın arkasına “rotasyon forveti”, Bakasetas alınamayınca Pelkas’ı ve kilidi çözecek oyuncu olarak da Perotti’yi istediği bildirildi.

“Denizlispor’la kapanmayacak bir hesap var…”

Fenerbahçe’de teknik sorumlu olarak ilk kez takımın başında sahaya çıkacak olan Emre Belözoğlu’ndan oyuncularına uyarılar geldi… bu sezon iç sahada yeteri kadar puan kaybettiklerini söyleyen Emre, bakıldığında ligin en güçsüz takımı ile oynayacaklarını, bunun nefes almak için kendileri için hayati önemde olduğunun altını çizdi.

Rakiplerinin istatistiklerini verdi.

Denizlispor, son 5 dış sahadaki maçında kaybetti.
Denizlispor, son 4 dış sahadaki maçında gol atamadı.
Denizlispor, son 3 dış sahadaki maçında en az 2 gol yedi.

Lige tutunmak isteyen Denizlispor’la Fenerbahçe’nin asla kapanmayacak bir hesabı olduğunun altını çizen Emre, “acımak yok” dedi.

Sagdan geleceklerini, uzaktan şut çekmeye çalışacaklarını, uzun top oynayıp, sık ara pas deneyeceklerinden bahsetti. Bunların hiç birisine izin vermemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Fenerbahçe ile Trabzonspor, TFF’ye karşı birleşti

Trabzonspor’un FIFA’ya yaptığı “TFF’nin kurulları özgür değil” başvurusu ile ilgili İsviçre’den gelen bilgiler her geçen gün Türk futbolunu uçuruma sürüklüyor. Önce dosyayı FIFA’nın kabul etmesi, ardından Disiplin Kurulu’na göndermesi, son olarak da fikir beyan etmesi için UEFA’ya göndermesinin sıkıntısı devam ederken bir sürpriz daha yaşandı.

Kulüpler Birliği Vakfı, Trabzonspor’un başvurusuna destek verdi.

TFF’ye Başkan Ahmet Nur Çebi imzalı  “Spor yargı sistemimiz başta olmak üzere TFF ve bağlı kurullarının FIFA tarafından belirlenen ilkeler, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 2020 ve yine Kamu Denetçileri Kurumu’nun 2021 tarihli kararlarında önerilen sistemsel ve ilkesel değişikliklerin yapılması için gerekli adımlar ivedilikle atılmalıdır. Bu hususta Trabzonspor’un da FIFA nezdinde yürüttüğü haklı mücadeleyi desteklediğimizi bilginize arz ediyoruz” mektubu gitti. 

TFF’ye giden Trabzonspor’a destek mektubunun en önemli destekçisinin ise Kulüpler Birliği Asbaşkanı Ali Koç olduğu ortaya çıktı. Koç’un, Trabzonspor’un yaptığı başvuruyu sonuna kadar desteklediği ve diğer kulüpleri de desteklemeleri konusunda ikna ettiği gelen bilgiler arasında. Koç’un ayrıca Ağaoğlu ile konu hakkında ciddi bir çalışma içinde oldukları da yine gelen bilgiler arasında.

Şok oldu! Galatasaray 8.6, Beşiktaş 11.7, biz 20.7

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Emre Belözoğlu, takımın yakaladığı bazı istatistiklerin kabul edilemez olduğunu düşünüyor.

Fenerbahçe’nin çiçeği burnundaki teknik direktörü Emre Belözoğlu, Erol Bulut döneminde yakalanan bazı istatistikler üzerinde çalıştı. Kabul edilemez olanlar dikkatini çekti. Bunların başında sarı-lacivertli takımın maç başına 20.7 dakika yenik oynaması. Galatasaray sadece 8.6 dakika, Beşiktaş ise 11.7 dakika yenik oynarken kendilerinin ortalama 20.7 dakika geride oynamasının kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Dakika istatistikleri

Galip Durumda:  31.2

Beraberlikte: 38.1 

Yenik Durumda: 20.7

Son Gençlerbirliği yenilgisine kadar gol attıkları zaman kazandıklarını hatırlatan Emre Belözoğlu, o maçta kaybedilen 3 puanın bu sezonun tek kaybı olması gerektiğini söyledi.

Puan istatistikleri

Öndeyken Alınan Puan: 54

Öndeyken Verilen Puan: 3

Yenikken Alınan Puan: 12

Yenikken Verilen Puan: 27

İlk gol istatistikleri

İlk Golü Atma: 16

İlk Golü Atıp Kazanma: 15

İlk Golü Atıp Kaybetme: 1

İlk Golü Yeme: 12

İlk Golü Yeyip Kazanma: 3

İlk Golü Yeyip Kaybetme: 6

loading...