Konya İnanç

Fenerbahçe'de kadroyu Emre Belözoğlu yapıyor iddiası

23 Şubat 2021 Salı 15:40 | Son Güncelleme: 23 Şubat 2021 Salı 15:41

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu ve Erol Bulut arasında iplerin koptuğu iddialar arasında yer alıyor.

Fenerbahçe’de sportif direktör Emre Belözoğlu ile teknik direktör Erol Bulut arasında ipler koptu. 10 gün önce yaptığı açıklamada Emre Belözoğlu, ''Fenerbahçe daha çok topa hükmeden, oyunu daha önde oynamaya çalışan bir takım olma hedefindedir, biz her zaman böyle bir takım olmalıyız. Hocamız da oyundan rahatsız'' demişti. 

Ancak Bulut oyunla ilgili bir rahatsızlığı olmadığını Pazar akşam itiraf etti. Fenerbahçe teknik dirketörü kaybedilen Göztepe maçından sonra, ''Kazanırken 'Topa sahip olamıyor. Fenerbahçe böyle mi kazanacak?' diye eleştiriliyorduk. Gol olmayınca topa sahip olma oranının önemi yok'' sözleriyle sistemini savundu. Ayrıca Galatasaray’ın Alanyaspor karşısında aldığı 3 puana, ''Başkaları da aynı şekilde top oynayarak sonuca gitmeye çalışıyor'' diye serzenişte bulundu. 

Galatasaray maçının bitiminde Ali Koç’tan yediği fırça sonrasında Emre Belözoğlu ipleri eline aldı. Erol Bulut’a, ''Yenilelim ama böyle değil. Oynayarak yenilelim. Herkes çok rahatsız. Fenerbahçe böyle oynamaz'' diye rest çekti. Bulut ise ''Senin ya da yönetimin istediği futbolu oynatacak oyuncu grubu yok elimde'' cevabını verdi. Emre’nin, ''Alınabilecek her oyuncuyu aldık. Daha ne istiyorsun. Bu oyuncular o futbolu oynar'' deyince Bulut, ''Oynasınlar da görelim'' dedi. 

İkili arasında ipler koptu. Asıl önemli iddia ise Galatasaray maçından sonra oynanan Başakşehir, Karagümrük ve Göztepe maçlarında kadronun Erol Bulut tarafından değil Emre Belözoğlu tarafından yapıldığı yönünde. O iddianın sahiplerine göre aslında Bulut; Jose Sosa, Osayi-Samuel, Valencia ve Thiam’ı 11’e koymak istemiyor. Sosa’nın takımı yavaşlattığını ve yumuşattığını, Samuel’in gereksiz yerlerde çalım yaparak takımın hızlı atak yapmasını engellediğine inanıyor. Valencia ile Thiam’ın yerine ise Samatta ve Pelkas’a daha çok güveniyor. 

Trabzonspor maçındaki olası puan kaybı Fenerbahçe'de çok can yakacak

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, Trabzonspor karşısında yaşanacak olası bir puan kaybının çok canlar yakacağını Emre Belözoğlu ile paylaştığı öğrenildi.

Fenerbahçe, kaynıyor. Kazanılan maçlardan sonra basının karşısına çıkan Ali Koç, Pazar akşam ortalarda görünmedi. Basın mensupları uzun süre Başkan’ın çıkmasını bekledi. Ancak Koç en yakın yönetim kurulu arkadaşları ve Emre Belözoğlu ile toplantı yaptı. 

Koç’un bu toplantıda Emre’ye, ''Trabzonspor maçı son şansımız. Beraberlik bile bize yetmeyecek artık. Yenilgiyi düşünmüyorum bile. Eğer orada da üç puan kaybedersek yanarız. O zaman ben de tüm sorumluların canını yakarım'' diyerek çok sert çıktı. 

Koç’un söylediği, ''Sana çok güvendim. Ancak hayal kırıklığı yaşıyorum'' sözlerine Emre Belözoğlu'nun ise, ''Trabzonspor’u yenip döneceğiz. Şampiyon da biz olacağız. Söz veriyorum'' diyerek alınan yenilgi yüzünden özür dilediği bildirildi. 

Emre Belözoğlu 45 gol sözü verdiği için golcü alınmadı

Fenerbahçe'de devre arasında golcü değil de orta saha takviyelerinin yapılmasının nedeninin sezon başında Emre Belözoğlu'nun verdiği söz olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe, devre arasında forvet transferi yapmak yerine kadrosunun en zengin olduğu 8 numara mevkine 10 milyon Euro’luk bir maliyetin altına girerek İrfan Can Kahveci'yi transfer etmişti. O dönemde Fransa’dan ortaya atılan bir iddiaya göre Marsilya’nın Arek Milik’i kiralamasının gecikmesinde Fenerbahçe’nin suçlu olduğu haberleri yapılmıştı. Hatta daha sonra da, ''Fenerbahçe bir anda aradan çekildi. Napoli ile Marsilya anlaştı. Milik, Marsilya’nın oyuncusu oldu'' haberi çıkmıştı. 

Emre Belözoğlu’nun devre arasında Milik’le anlaşma yolları ararken Ali Koç’un devreye girerken İrfan Can’ı almasının arkasında ise büyük bir sözün yattığı ortaya çıktı. İddiaya göre; Mbwana Samatta transfer edileceği dönemde Koç, ''Adam 15 maçta 1 gol atmış emin miyiz?'' diye sordu. Emre Belözoğlu'nda, ''Fatih Terim bu adamı almak için kendini parçaladı'' dedi. Hatta daha sonra eski futbolcu Tümer Metin’e de, Samatta’yı işaret ederek, ''İki golcü gelecek. Biri 30 diğeri 15 gol atacak forvet oyuncusu olacak'' sözlerini söyledi. Emre Belözoğlu, devre arasında Milik’i isterken Başkan’ın İrfan Can’ı almasının arkasında da bu sözün yattığı bildirildi. 

Koç’un Emre’ye, “Çok güvendiğin Samatta artık iyileşti. İrfan Can’ı Galatasaray’a kaptırmayalım” dediği ve milli oyuncu için bizzat devreye girerek işi bitirdiği belirtildi. 

Ali Koç'un sıcak olduğu Erol Bulut önerisi

Fenerbahçe'de bazı yöneticilerin yapılacak yönetim kurulu toplantısında Erol Bulut'un takımdan gönderilmesini gündeme getireceği öğrenildi.

Fenerbahçe’de Salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısından sürpriz bir karar çıkabilir... iddiaya göre daha önce Erol Bulut’u eleştiren ve görevden alınmasını isteyen bazı yöneticiler Başkan Ali Koç’a Salı günü bir kez daha, ''Vakit kaybetmeyelim. Yol yakınken sorunu çözelim'' diyebilecekleri gelen bilgiler arasında. Önceki dönemlerde, ''Dere geçerken at değiştirilmez. Bize faydası olmaz'' diyen Başkan Koç’un da böyle bir çağrıya kulaklarını tıkamayacağı iddia edildi. 

Gelecek sezon için anlaşılan Sarri erken gelecek

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un ortaya atılan iddiaya göre, son olarak Juventus'u çalıştıran Maurizzio Sarri ile gelecek sezon için anlaştığı ancak ortaya çıkan durum nedeniyle başarılı teknik adamdan hemen takımın başına geçmesini istediği belirtildi.

Gelecek gördüğü Philip Cocu’yu getirdi. Olmadı. Taraftarın istediği Ersun Yanal beceremedi. Uzun zamandır futbol aklının ortak seçimi olan Erol Bulut’tan da olmayacağı da düşünülüyor. Bu yüzden Ali Koç, Aralık ayı içinde Bulut’un arkasında sonuna kadar sabretme kararı alsa da, “B Planı”nın yapılmasına izin vermişti.   

Daha o günden şampiyonluk gelse de Bulut’la devam etmeme kararı alan Başkan Koç, teknik direktör konusunda bir daha hata yapmamak için kolları erken sıvadı. Başarılı, kupalar kazanmış, saygın, kimsenin itiraz edemeyeceği, futbolcuların da geldiği anda önünde ceketlerini ilikleyeceği bir teknik direktör için çalışmalara başlanmasını istedi. 

İlk günden beri Koç’un favorisi Jardim’di. Olmadı. Değişik nedenlerden Jürgen Klinsmann, Marco Silva, Dunga ve son olarak da Favre isimleri gündeme geldi. Ancak Koç çok daha iyisini istedi. Bu isimlerin hiçbirisinin ne kendisini ne de taraftarı kesmeyeceğini anlattı

Ancak Maurizzio Sarri konusunda konuyu bilen herkes hem fikir oldu. Koç, Aralık ayında Sarri için “Ne maaş ister, neler talep eder, kendisini neler memnun eder?” gibi konuların araştırılmasını istedi. Hatta kulüpten tamamen bağımsız olarak bir ön görüşme yapılmasını da talep etti.  O görüşmeler yapıldı. Ortaya çok uçuk talepler çıktı. 

Ancak buna rağmen Koç, Sarri’den vazgeçmedi. En son çalıştırdığı Juventus’tan Sarri’yi kovan Başkan Agnelli ile bir görüşme yaptı. Hem iş hayatından hem de kendisini Avrupa Kulüpler Birliği’ne sokan Agnelli’ye, Sarri’yi nasıl ikna edebileceğini sordu. İddia o ki Koç, Sarri ile gelecek sezon için anlaşmaya vardı. Ancak daha erken göreve gelmesini bekliyor. Sarri, Galatasaray maçından sonra Koç’un “erken gel” talebini kabul etmedi. Bir kez daha aynı talep olur mu, ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor. 

Fenerbahçe'de alınan hiçbir karar uygulanmıyor

Fenerbahçe’de işler neden rayına girmiyor?.. herkes hatanın nerede olduğunu tartışıyor. Ne yapılması gerektiğini, nasıl hedefe ulaşılacağını konuşuyor. Önce Beşiktaş sonra Galatasaray yenilgisinden sonra OHAL kararları alındı. Hatta Emre Belözoğlu takıma, “Çok canlar yanacak!” diye bunun mesajını bile verdi. Ancak Başkan Ali Koç, “Şimdilik beklesin” dedi. OHAL kararlarının önünü kesti. Alınan kararlar Koç imzalamadığı için hayata geçmedi. 

* Samandıra’da OHAL ilan edilecek. Sabah 9’dan akşam 5’e mesai uygulanacak. 

Aslında bu karar bir süre düşünüldü. Daha sonra geri adım atıldı. 

* Cezalar kesilecek. Kadro dışılar yaşanacak.  

Hala münferit cezalar kesiliyor. Son olarak Lemos’a, Başakşehir maçında gördüğü kırmızı kart yüzünden bir ceza kesildi.

* Erol Bulut’un bir ya da birden fazla yardımcısının görevine son verilecek.

Mehmet Yozgatlı ve Pantelis’in gönderilmesi düşünüldü. Ancak Yozgatlı aksine daha da güç kazandı. 

* Ödemeler ikinci bir emre kadar durdurulacak. 

Bu karara başkan karşı çıktı. “Ben Aziz Yıldırım değilim” dedi. 

* Sportif direktör kadrosunda değişiklikler olacak.  

Olmadı. Emre, Selçuk Şahin’e sahip çıktı. Galatasaray maçında hakem odası basan Şahin 3 ay ceza aldı. 

* Yönetim kurulunda değişiklikler gündeme gelecek. 

Spor yöneticiliğinden uzak isimler yönetim içinde güçlerini korumaya devam ediyor. 

* Sakatlanan oyuncunun bir daha iyileşememesi yüzünden sağlık ekibinde revizyona gidilecek.

Emre kısa bir süre önce sağlık ekibine bir kez daha sahip çıktı. 

Ali Koç'tan Pellegrini itirafı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, en büyük hatasının teknik direktör olarak Manuel Pellegrini ile anlaşmamak olduğunu itiraf etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Bu sezonki en büyük hatam Manuel Pellegrini’yi getirmemek oldu…” itirafında bulunduğu iddia edildi. O dönemde çevresindeki bazı isimlerin, “Türkiye’de yabancı teknik direktör olmuyor. Mancini bile nasıl gitti?” sözlerine kanarak Erol Bulut’u getirdiği ancak bu kararından büyük pişmanlık yaşadığı konuşuluyor. Koç’un, Bulut’a sahip çıkmak istediği, “Her hatada sorumluluğu hocaya çıkaran başkan olmak istemiyorum” dediği biliniyor. Ancak Bulut’u göndermek zorunda kalırsa dünya çapında herkesin saygı duyacağı bir teknik direktör getirmek için çalışma sözü verdiği biliniyor.

Fenerbahçe orta atmak dışında Göztepe kalesini hiç zorlamadı

Fenerbahçe, 1-0 kaybettiği Göztepe maçında rakibinin kalesini orta yapmak dışında hiç zorlamadı.

Fenerbahçe, Göztepe karşısında yüzde 61.8 oranında topa sahip oldu. Ancak hücum verimliliği ve çeşitliliği açısından hayal kırıklığı yarattı. Sadece orta atarak ya da kazanılan serbest vuruşlarda şut ya da kesme yaparak sonuç alınmaya çalışıldı. Ancak Göztepe’nin stoperleri Atınç ile Alpaslan milli edildi. Maçtan ilginç rakamlar gündeme geldi. 

Rakip ceza alanına atılan 61 topun sadece 25'i isabetli oldu. 

Rakip ceza alanına ilk yarıda 1 ikinci yarıda da 1 kez olmak üzere sadece 2 kez top sürüldü. 

28 ortanın sadece 4'ü başarılı oldu. 

Akan oyunda ceza sahasına soldan 16 kez giriş denendi. 3'ü başarılı oldu. Sağdan ise 12 denemeden sadece 1'i işe yaradı.

loading...