Konya İnanç

Fenerbahçe'de Erol Bulut bazı denemeler yaptı

17 Ekim 2020 Cumartesi 17:56 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2020 Cumartesi 17:57

Fenerbahçe teknik direktörü takımdaki olumlu havanın devamını getirmek istiyor. Arka arkaya galibiyetler serisi yapıp liderlik yarışında avantajlı konuma gelmek istiyor. Yeni transferlerin birbiriyle ve takımla uyumunu hızlandırmak için her yolu deniyor. Bir an önce takımın iskeletini kurmak ve ideal 11'ini oluşturmak istiyor.

Pazar günü Göztepe’ye konuk olacak Fenerbahçe’de kart cezalısı Lemos ile yeni transfer Perotti kadroda yer almayacak. Erol Bulut milli takımlardan dönen oyuncularla yapılan ilk idmanda bazı farklı denemeler yaptı.

* Tisserand’ın yanına stoperde Sadık’ın yanı sıra Novak’ı da denedi.

* Luiz Gustavo’nun yanında Sosa ve Ozan’ı çift 8 numara gibi oynattı. 10 numara kullanmadı.

* Ademi’yi en uçta kullandı. Samatta’yı hücum kanat oyuncusu gibi denedi.

EROL BULUT’TAN, GÖZTEPE UYARILARI GELDİ

Son 5 maçında yenilmeyen Fenerbahçe, Pazar günü, son 11 maçının 10 tanesinde yenilmediği Göztepe karşısına çıkacak… ancak İzmir ekibi son 6 iç saha maçının 5’inde 2 ve daha fazla gol atması, Erol Bulut’u, “yediğimizden fazla atmalıyız” moduna soktu. Ancak takımının son 7 Göztepe maçının 6’sında 2’den fazla gol atmasın güveniyor. Göztepe’nin bitiricilik konusunda iyi olması, ara toplardan pozisyon yaratma kalitesi, bireysel yeteneklerin iyi olması Bulut’un yaptığı uyarılar arasında. Ayrıca rakipten top çalma konusunda da Göztepe’nin iyi olması uyarılara neden oldu.

AYDINLAR ÖNCE YILDIRIM’I ŞİMDİ DE KOÇ’U İKNA ETTİ…

Fenerbahçe camiasının en tartışmalı isimlerinden biridir Mehmet Ali Aydınlar... Aziz Yıldırım'la büyük tartışmalar yaşasa da sonunda barıştı. Yine 3 Temmuz'dan sonra arasının açıldığı Ali Koç'la da arasını düzeltti, Fenerbahçe'ye sponsor olarak geri döndü.

Mehmet Ali Aydınlar “hain” ilan edildiği Fenerbahçe’ye bir kez daha sponsor oldu… önce kendisine hakaretler eden Aziz Yıldırım yönetimini destekledi. Şimdi ise kendisine ciddi anlamda tepki gösteren Ali Koç yönetimine mali anlamda koltuk çıktı.

İşte Koç ile Aydınlar arasında yaşanan süreç…

Ali Koç, 2013 yılında yaptığı açıklamada Mehmet Ali Aydınlar için “Fenerbahçe başkanlığına adaylığını açıklayan birinin (Mehmet Ali Aydınlar’a söylüyor), seçim vaadi olarak ‘Şike yapmayacağım’ şeklinde bir açıklama yapmasına üzüldüm. Son dakikaya kadar düzeltme yapmasını bekledim. Bunu düzeltmemesi ben ve benim gibi düşünenler için büyük hayal kırıklığıdır” dedi.

2017’de verdiği röportajda Mehmet Ali Aydınlar, “Genel Kurul'da yöneticiler beni eleştirdi, beni istifaya davet ettiler. Ali Koç, Fenerbahçe için nasıl çalıştığımı en iyi bilen insandır” diyerek Ali Koç’a mesaj gönderdi.

31 Mayıs 2018’de Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe’ye sponsor oldu. Seçimden hemen önce 1 Temmuz 2018’de adaylığını çekti. 

Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar 2018’de verdiği röportajda Ali Koç’un ‘‘Mehmet Ali Bey size şike yapmayan başkan vadediyorum dedi” sözlerini hatırlattı. “Kendisini buradan ya söylediği şeyi ispata ya da kamuoyu önünde özür dilemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Aynı yıl yapılan seçimden önce Ali Koç, Divan Kurulu toplantısında, “1 Kasım 2013’te kendisiyle ilgili ne söylediysem arkasındayım. O günden bu güne belki çok şey değişti ama benim fikrim değişmedi” diyerek Aydınlar’a tepkisini devam ettirdi.

Tribünlerde yer alan kongre üyeleri Ali Koç’un başkan seçildiği seçimlerde; "Mehmet Ali Aydınlar dışarı, hain Aydınlar" şeklinde tezahüratta bulundu.

Fenerbahçe Nabil Dirar'dan kurtulabilecek mi?

Fenerbahçe'nin Faslı futbolcusu Nabil Dirar'ın ülkesinin takımlarından Wydad’a transfer olacağı iddiası Fas basını tarafından ciddiye alınmadı. Çünkü Dirar'ın sarı-lacivertli ekipten aldığı yıllık garanti para, takımın toplam bütçesinden fazla.

Nabil Dirar’ın ülkesinin takımlarından Wydad’a transfer olacağı iddiası Fas’ta espri konusu oldu… Wydad’ın tüm takımının bütçesinin Dirar’ın Fenerbahçe’den 1 yılda kazandığı 2 milyon euro’dan az olduğu hatırlatıldı. Fenerbahçeli oyuncunun transferi geçici teknik direktör Moussa N’Daw’a soruldu. “Yapacak ve konuşacak daha ciddi bir konu olduğu zaman bana sorularınızı sorun. Dirar’ın Fenerbahçe’de ne kadar kazandığı hakkında bir fikriniz var mı?” cevabını verdi. 

FENERBAHÇE, UEFA’YA GEREKLİ BİLDİRİMLERİ GÖNDERDİ

Transfer şampiyonu Fenerbahçe UEFA ile Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde sorun yaşamamak için her türlü önlemini aldı. Sarı-laciverttliler TFF'ye de gerekli belgeleri gönderdi.

Fenerbahçe yönetimi UEFA ile ilgili sıkıntı yaşamamak için varını yoğunu ortaya koyuyor. UEFA'ya finansal fair-play kuralı ile ilgili her üç ayda bir gönderilen raporun Ekim ayağı transferi döneminin bitmesinden sonra teslim edildi.

Her üç aylık dönem sonrasındaki ayın ilk haftası içinde teslim edilen ilerleme raporuna;  Temmuz-Ağustos ve Eylül ayı transfer taksitleri ile ilgili banka dekontları da eklendi. Yönetim tüm oyunculardan aldığı "borcu yoktur" belgelerini rapora koydu.

FENERBAHÇE, TFF’YE DE GEREKLİ BİLGİ VE BELGELERİ SUNDU

UEFA’ya gönderilen açıklama sonrasında Fenerbahçe TFF’ye de gerekli bildirimi yaptı. Sarı-lacivertliler, TFF’nin bilanço takibi operasyonu çerçevesinde istediği "online bilgi" talebine kısa sürede cevap verdi. “Başa-baş" hesapları ile ilgili detayları TFF’ye ulaştırıldı. 35.9 milyon euro’luk futbolu bütçesi detaylarıyla açıklandı.

Aziz Yıldırım'ın hayali elden gidiyor

Aziz Yıldırım yönetimi seçimden sadece bir yıl önce 60 milyon dolar kredi çekti. Hem de bu kredi Başkan Aziz Yıldırım’ın bankalarda 100 milyon euro’ları olduğunu açıklamasından hemen sonra çekildi. Sarı-lacivertlilerin kredi için 71,7 milyon dolar tutarındaki  yayın gelirinin yanı sıra 10 yıllık loca gelirini de temlik olarak gösterdiği ortaya çıktı. Kredinin geri ödemesinin 2022 yılında tamamlanması gerekiyordu.

Asıl dikkat çeken ise Fenerbahçe’nin 400 milyon TL’lik gayrimenkulünü de ipoteğe verdiği bildirildi. İpoteğe verilen gayrimenkulun ise Aziz Yıldırım’ın hayali olduğunu söylediği Gebze’deki arazi olduğu ortaya çıktı. Yıldırım seçim döneminde tüm futbol şubelerini o bölgeye taşıyacağını söylemişti. Ali Koç ise daha sonra Gebze’de bahsedilen tesislerin yapılmasının kanunen olanaksız olduğunu açıklamıştı. Ortaya çıkan ise Gebze’nin elden gitme ihtimalinin olduğu yönünde.

VALENCIA’NIN 18’LİK TAKIM ARKADAŞI BULUT’UN GÖZÜNE GİRDİ

Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut, gözünü Valencia'nın milli takımdan arkadaşı Moises Caicedo'ya dikti.

Milli takımlara giden oyuncuların maçlarını yakından takip eden Erol Bulut, Valencia’nın kaptan olarak sahaya çıktığı maçta Ekvador’un, Uruguay’ı 4-2 yendiği karşılaşmayı da izledi… hem Valencia’nın Ekvador Milli Takımı’nda nasıl oynatıldığı hakkında bilgiler topladı. Hem de bazı oyuncular için notlar aldı.

Erol Bulut’un, Ekvador’da ilk kez milli formayı giyen 2001 doğumlu Moises Caicedo’yu çok beğendiği bildirildi. Hafta içinde Gana’nın Katar’ı 5-1 yendiği maçta bir başka genç oyuncu Idrissu Baba’yı da beğenen Bulut’un, Caicedo’yu izleme listesine eklettirdiği bildirildi. Bulut’un uygun bir ortam oluşursa devre arasında Luiz Gustavo’nun yanına onun yetiştireceği çok genç bir ön libero almak istediği biliniyor.

loading...