Konya İnanç

Fenerbahçe’de 6 bilinmeyenli denklem

11 Nisan 2021 Pazar 13:03 | Son Güncelleme: 11 Nisan 2021 Pazar 13:03

Fenerbahçe, Pazartesi akşam son 7 haftada sadece Beşiktaş karşısında yenilen 50 puanla 5’nci sıradaki Gaziantep’i konuk edecek… oynadığı son 5 iç saha maçında sadece Denizlispor’u yenebilen sarı-lacivertliler, en son 13’üncü haftada Kasımpaşa’yı İstanbul’da 4-0 yenen deplasman özürlü Gaziantep’i ağırlayacak. Antep 8 deplasmandır kazanamıyor.

Fenerbahçe’nin iç sahadaki son 5 maçından kısır sonuçlar çıkıyor. Ancak Gaziantep son 3 maçında en az 2 gol attı.
Fenerbahçe’de Perotti, Mesut Özil, Sadık ve Harun yok. Konuk takımda ise Kana Bıyık, Tetteh, Muhammed, Oğuz yok. Jefferson ile Tosca’nın durumları şüpheli.

Son iki maçta kale ve defansı değiştirmeyen Emre Belözoğlu Pazartesi akşamı da, Altay, Caner, Szalai, Serdar Aziz ve Gönül’den vazgeçmeyecek.

Ancak diğer 6 oyuncunun kimler olacağı muamma!

* Malatyaspor maçında ağır eleştiriler alan Luiz Gustavo’nun yerine Sosa 11’de başlayabilir.

* Sol tarafta Valencia’nın yerine Pelkas, Thiam ya da Ferdi oynayabilir.

* Sağ tarafta Denizli maçında Sinan, Malatya maçında Osayi-Samuel oynadı. İkisi de 90 dakikayı tamamlayamadı. Bu iki isim dışında Valencia ya da Ferdi sürpriz olabilir.

* 10 numarada Denizlispor maçında Pelkas, Malatya maçında İrfan Can oynadı. İkisi de tutmadı. Mert Hakan sürprizi gelebilir.

* Ozan Tufan iki maçtır oynuyor. Gaziantep maçında o da formayı kaybedebilir.

* Samatta, Denizli maçında golü attı maçı kazandırdı. Ancak Malatya karşısında yokları oynadı. Emre sezonu onunla tamamlamak istiyor. Ancak Thiam sürprizi gündemde.

Ali Koç’u başkanlık koltuğundan indirmeye geliyor…

Fenerbahçe’de muhalefet çalışmalarına devam ediyor… teknik direktörden, sportif direktöre, çalışılacak oyunculardan, gönderilecek oyunculara kadar planların tamamı hazır. Başkan adayının açıklanması, iktidar yürüyüşünün başlatılması için beklenen ise Ali Koç’un seçimin yapılacağı tarihi resmen duyurması.

11 Nisan gelmesine rağmen seçim tarihi belli değil. Aksine Divan Kurulu başkanlık seçimi de iptal edildi. Muhalefet Vefa Küçük’ün karşısına çıkaracağı adayla öncelikle kendisini tartacak. Seçimlerde ne kadar oy alabileceğini hesaplayacaktı.

Bu olmamamasına rağmen İlhan Ekşioğlu’nun arakasında birleşen Aziz Yıldırım’ın öncüsü olduğu “Yıldırım Cephe”, Ali Koç’un karşısına güçlü bir yönetim kurulu ile çıkacak. Bu arada “Akın Cephesi” ise bu seçimde Aziz Yıldırım’ın destekleyeceği aday ile Ali Koç’un adaylığının karşısına bir aday çıkarmama konusunda son kararını verdi.

Hamdi Akın’ı adaylık konusunda ikna edemeyen “Akın Cephesi” seçimlerde Ali Koç’u desteklemeye ise daha yakın duruyor.

Fenerbahçe'de başkan adayı Löw ile anlaştı

Ali Koç’u koltuktan indirmek için bir araya gelen Aziz Yıldırım’ın önderliğindeki “Yıldırım Cephe” İlhan Ekşioğlu ile Ozan Balaban arasında seçimini yaptı… Aziz Yıldırım’la beraber Fenerbahçe için hapis yatan Ekşioğlu’nun arkasında birleşme kararı alındı.

Ekşioğlu’nun yönetim kurulu listesinde asbaşkanlardan birisi Ozan Balaban diğeri ise Aziz Yıldırım’ın kardeşi Ali Yıldırım olacak. Ali Yıldırım, Fenerbahçe’ye getirdiği, bağlarını asla koparmadığı, sürekli dirsek temasında bulunduğu Jogi Löw’le anlaştı. Löw’ün birinci yardımcısı Tayfun Korkut olacak.

Löw, Korkut’u Derwall’ın Mustafa Denizli’si ya da Sepp Piontek’in Fatih Terim’i gibi Fenerbahçe’nin birinci adamlığına hazırlayacak. 2 ya da 3 sezon birinci adam olduktan sonra Korkut, Fenerbahçe’nin teknik direktörü olacak.

Seçilmeleri durumunda kendisiyle çalışma sözü aldı. Löw teknik ekibini kendisi getirecek. Emre Belözoğlu, Volkan Demirel, Mehmet Aurelio, Volkan Ballı ya da Selçuk Şahin bu ekipte yer almayacak. Hepsiyle yollar ayrılacak.

Ali Koç, futbolu Acun Ilıcalı’ya bırakıyor...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a aileden “bırak” baskısı arttı… İrfan Can ya da Ozan Tufan’ın düğünü ya da takım yemeğinde koronavirüs kaptığı iddiası Koç Ailesi arasında ciddi sıkıntıya neden oldu. Aile büyükleri Başkan Koç’a, “çok daha korunman gereken zamanlarda, takımın peşinde koşturuyorsun” diye tepki gösterdiler. Bırakması yönünde baskılarını artırdılar.
En az iki dönem başkanlık yapmak isteyen Koç’un kısa süre önce Burhan Karaçam ve Erol Bilecik’le görüşerek kendilerin “başladıklarımızı bitirin. Fenerbahçe’yi içinde bulunduğu karanlık mali durumdan ancak böyle kurtarabiliriz” diyerek başkan adaylığı teklifi yaptığı iddia edilmişti.

O iddianın sıcaklığı devam ederken sürpriz bir iddia gündeme geldi. Koç’un bu kez de  futbolun içinden gelen Acun Ilıcalı’ya başkanlık teklifi yaptığı ve kabul ederse kendisini destekleyeceği sözü verdiği iddia edildi.

Bu teklifi kabul etmemesi durumunda aday olmaya karar verirse Koç’un, Ilıcalı’yı mutlaka listesinde görmek istediği belirtildi. Koç’un planları arasında futbol camiası içinde çok iyi tanınan Ilıcalı’yı futbolun başına geçirmek istediği öğrenildi.

loading...