Konya İnanç

Fenerbahçe şampiyon olursa Mert Hakan için bonservis ödeyecek

18 Şubat 2021 Perşembe 17:11 | Son Güncelleme: 18 Şubat 2021 Perşembe 17:11

Fenerbahçe'nin sezon sonunda şampiyon olması durumunda Mert Hakan Yandaş için Sivasspor'a bonus ödeyeceği ortaya çıktı.

Fenerbahçe’de sportif direktör Emre Belözoğlu, Ocak ayında yaptığı açıklamada yaptığı açıklamada limitlerle ilgili bir sorunları olmadığını, ancak sezon sonuna doğru puan primleri ve bonuslarla beraber limitlerin dolacağını açıklamıştı. 

Fenerbahçe sezon başında bonservisi olmadan aldığı her oyuncu için ayrı bonus ödeyecek. Kimisini oyunculara kimisini de eski takımlarına. Mame Thiam için olduğu gibi Fenerbahçe’nin Mert Hakan içinde Sivasspor’a bonus ödeyeceği ortaya çıktı.

Mert Hakan’ın transferinden sonra da Başkan Ali Koç’un, “bedava” almadıklarını açıkladığı Mert Hakan için Fenerbahçe’nin Sivasspor’a 250 bin euro’luk bir şampiyonluk bonusu ödeyeceği ortaya çıktı.

Yeni hedefi Kenan Karaman

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, sezon sonu için transfer çalışmalarına başladı. Emre Belözoğlu'nun ikna etmeye çalıştığı ismin ise milli futbolcu Kenan Karaman olduğu öğrenildi.

Forvet hattını güçlendirmek Fenerbahçe için yeni sezonun olmazsa olmazlarından… Emre Belözoğlu özellikle sözleşmesi biten oyuncular üzerinden çalışmalarına devam ediyor. Kenan Karaman da bu isimlerden birisi. Ancak Milli oyuncunun önceliği Süper Lig değil. Sözleşmesinin bitiminde eski takım arkadaşı Kaan Ayhan gibi Serie A’ya gitmek istiyor. Ancak Merih Demiral’dan sonra Serie A’da hep sıra takımlarına giden Türk oyuncuların varlık gösterememesi Emre’nin umudu. Fenerbahçe sportif direktörü, Kenan’a “İtalya’da düşmemeye oynayacağına, Fenerbahçe’de zirveye oyna” diye ikna etmeye çalışıyor.

Fenerbahçe'nin parasını bu isme harcayacak

Fenerbahçe'de Ally Samatta'dan beklenilen verimin alınamaması nedeniyle gelecek sezonun forvet çalışmaları başladı. Hedefte ise River Plate’nin Kolombiyalı golcüsü Santos Borre var.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu’nun çalışma yaptığı bir başka isimde River Plate’nin Kolombiyalı golcüsü Santos Borre… 25 yaşındaki golcü oyuncu için Fenerbahçe sportif direktörü tüm şartları zorluyor. Böyle bir oyuncuyu bonservisiyle transfer etmek isteseler en iyi ihtimalle 15-20 milyon euro’luk bonservis bedeli ödemek zorunda kalacaklarını Başkan Ali Koç’a anlatan Belözoğlu’nun, ciddi bir imza parası için söz aldığı bildirildi. Borre’nin menajeriyle yaptığı ilk görüşmede Emre’nin canı sıkıldı. 

Çünkü Kolombiyalı oyuncu için Serie A ve La Liga ekipleri de devrede. Ancak Emre Belözoğlu, gelecek sezon takımın en büyük eksiğinin santrfor mevkisi olacağı için elindeki bütçenin büyük kısmını buraya harcayacak. Borre ve menajerini de bir şekilde para ile ikna edebileceğini düşünüyor.

Gökhan Gönül'ün yerine yıldız adayları

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu'nun Gökhan Gönül'ün yerine 20 yaşındaki yıldız adayları Bünyamin Balcı ve İsmail Çokçalış'tan birini getirmeyi planladığı öğrenildi.

Eski dönemlerde sahada olabilmek için kullandığı ciddi ilaçlar Gökhan Gönül’ün iflasına neden oldu… sezon başında kaptan olarak Fenerbahçe’ye gelen Gönül son haftalarda 11’i bırakın, 21 kişilik kadroda bile kendisine zor yer buluyor. Emre Belözoğlu da zaten bir sezon için getirdiği Gönül’ün yerine yerli bir sağ bek arıyor. Nazım’ın arkasında bekleyecek. Sorun çıkarmayacak. Sırasını bekleyecek bir genç istiyor. 20 yaşındaki Antalyasporlu Bünyamin Balcı ile Bursasporlu İsmail Çokçalış ilk anda Emre Belözoğlu'nun üzerinde durduğu isimler. Ancak yedek bir sağ bek için yoğun mesai harcamak yerine sezon sonu beklemek Emre’ye daha mantıklı geliyor.

Fenerbahçe'de Pelkas'ın rahatsız olmasının nedeni

Fenerbahçe'de Yunan oyuncu Pelkas'ın sol kanatta oynamasının istenmesinden rahatsız olmuş durumda.

Erol Bulut sakatlığı geçen Pelkas’a yer arıyor... Yunan oyuncunun daha önce yaptığı, “solda oynamak istemiyorum. Takıma katkım olmuyor” sözleri üzerine 10 numaraya çeken Erol Bulut sonuç almıştı. Ancak şu anda o bölgede Mesut Özil var. Bu yüzden Bulut, Pelkas’ı Sosa’nın yerinde 8 numarada deniyor. Ancak İrfan Can gelince Pelkas’a bu kez de başka mevki aramak zorunda kalacak. Bu yüzden Bulut, Pelkas’la bir konuşma yaptı, sol kanadın kendisi için en doğru bölge olduğunu anlattı. Mevki seçtiği için yedek kalmak istemeyen Pelkas ise solda oynamak zorunda kalması nedeniyle rahatsız. Ancak oynamak da istiyor.

Erol Bulut'tan Osayi Samuel'e uyarı

Fenerbahaçe teknik direktörü Erol Bulut, Osayi-Samuel ile bir görüşme yaptı… yeni transferinden daha efektif ve sonuç odaklı oynamasını istedi. Çalım gücünü ceza sahası çevresi ve etrafından kullanmasını isteyen Bulut daha geride yaptığı çalımlar yüzünden takım arkadaşlarının öne deplase olmalarını engellediğinden bahsetti. İkinci bölgede yapılan çalım denemelerinde kaptırılan topların her zaman tehlike yarattığını yüzden iki bek ve 6 ile 8 numaranın kendisinin çalım denemelerinin sonuçlarını beklemek zorunda olduğunu anlattı. Video analizler üzerinden açıklayıcı olarak anlattı.  

Erol Bulut'un Mesut Özil korkusu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, Göztepe maçında kötü zemin nedeniyle Mesut Özil'i oynatmamayı düşünüyor.

Günlerdir yağan kar Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut’un canını sıktı… zemini zaten kötü olan Saracoğlu’nun zeminin Göztepe maçında oynanamayacak hale gelmesinden korkuyor. Kardan etkilenmemesi için zeminin üzeri kapatıldı. Ancak bu da çimlerin güneş almamasına, yeteri kadar sulanmamasına ve çimin kurumasına neden olabilecek. Maç saatinde zeminde kar olması ya da yağması beklenmese de bu durumun sahadaki futbolu etkileyebileceğinden çekiniyor. Bu yüzden Bulut’un herhangi bir sakatlanma ihtimaline karşı Mesut’u yedek oturtmayı düşündüğü gelen bilgiler arasında

loading...