Konya İnanç

Emre Belözoğlu'nun gizli hedefi Cengiz Ünder

19 Şubat 2021 Cuma 15:16 | Son Güncelleme: 19 Şubat 2021 Cuma 15:17

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Leicester City'de formaya hasret kalan Cengiz Ünder için görüşmelere başladı.

Başakşehir’den eski takım arkadaşı İrfan Can Kahveci’yi Fenerbahçe’ye getirmeyi başaran Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu bir başka imkansız transferin daha peşine düştü... Roma’nın sezon başında Leicester’a kiraladığı ancak burada da beklentileri karşılayamayan Cengiz Ünder için girişimlerini sıklaştırdı.

Öncelik satın alma opsiyonlu kiralama

Son 11 hafta sadece 2 kez onda da sonradan oyuna giren Cengiz Ünder için Leicester’ın satın alma opsiyonunu kullanmayacağını öğrenen Emre Belözoğlu, Romalı yöneticilerle temas kurdu. Gelecek sezon için Cengiz’e talip olduklarını anlattı. Önceliklerinin satın alma opsiyonlu kiralama olduğunu, ancak şartlar oluşursa direkt bonservisini de almayı düşünebileceklerinden bahsetti.

Cengiz Ünder'de sorun olmayacağına inanıyor

Emre Belözoğlu'nun Roma’dan olumlu yanıt alması durumunda Cengiz Ünder ile görüşeceği genç oyuncuyu ikna etme konusunda zorlanmayacağına inandığı öğrenildi. 

Ozan Tufan'ın hedefi Luiz Gustavo'yu kesmek

Fenerbahçe'de orta sahadaki geniş rotasyon Ozan Tufan'ı da forma peşine düşürdü. Ozan Tufan, ilk olarak Luiz Gustavo'nun formasına göz dikti.

Bu sezon ön libero, 8 numara ve 10 numara oynayan Ozan Tufan, Mesut Özil ve İrfan Can’la beraber Luiz Gustavo’nun da takıma katılmasıyla kendisine ne olacağını sorguluyor. Ancak kendine olan güveni de tam. ''Asla yedek kalmayacağım. Euro 2020’ye gideceğim'' diyen Ozan’ın gözüne kestirdiği isimse Luiz Gustavo. Milli oyuncuya göre Mesut Özil, İrfan Can Kahveci ve Luiz Gustavo arasındaki en zayıf halka Gustavo. Gustavo’yu kesip ön libero oynayabileceğine inanan Ozan Tufan aksi taktirde, sağ bekte de olsa oynayacağına inanıyor. 

Ali Koç'un başkan adaylığı kararı belli oldu

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, sezon sonunda yapılması planlanan kongrede, futbol takımı şampiyon olsa da olmasa da adaylığını koyacak.

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç kararını verdi. Mayıs ayında yapılacak kongrede aday olacak. Şampiyon olunsa da, olunmasa da genel kurul üyelerinin karşısına çıkıp oy isteyecek. Koç’un seçim planları arasında ilk sırada kongrenin göreve geldiği ilk dönemde olduğu gibi Temmuz ayında yapılması değil, Mayıs ayında hemen ligin bitimiyle beraber yapılması var. Bu yüzden en geç Mart ayı içinde kongre tarihi belirleyip, kongreyle ilgili bilgiler verecek.

Ali Koç değişikliğe gidecek

Ali Koç’un yönetim kurulunda bazı ufak tefek değişiklikler yapacağı ama herkesin iddia ettiğinin aksine çok radikal değişiklikler olmayacağı konuşuluyor. Ali Koç’un seçim sürecinde başkan adaylarına FBTV’nin kapılarını açacağı ve herkesi davet ederek, Fenerbahçe için planlarını ve programlarını anlatmalarını isteyeceği de gelen bilgiler arasında.

Ali Koç'un karşısına çıkacak iki muhtemel isim

Fenerbahçe'de yapılacak kongrede Ali Koç'un karşısına çıkması muhtemel iki isim belli oldu. Muhalefetin adayları arasında Ozan Balaban ve İlhan Ekşioğlu olduğu öğrenildi.

Ali Koç’un Mart ayında başkan adaylığını açıklamasından ve kongre tarihiyle ilgili bilgiyi vermesinden sonra muhalefetin de hazır olan adayını sunacağı gelen bilgiler arasında. Muhalefetin adayı olarak iki isim gündemde. Birincisi Ozan Balaban diğer ise İlhan Ekşioğlu. Aziz Yıldırım’ın İlhan Ekşioğlu’nu aday olarak görmek istediği, ancak muhalefetin bir kanadının Balaban adının daha çekici olduğu konusunda Yıldırım’ı ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Ayrıca camia içindeki ikinci bir muhalefet grubunun ise Abdullah Kiğılı, Saadettin Saran ve Hamdi Akın’ı ikna etmeye çalıştığı konuşuluyor. Ancak iki muhalif grubun da oyları bölmemek için birbirlerini sevmeseler de tek bir ortak aday üzerinde anlaşacakları konuşuluyor. 

Ali Koç'un yeniden seçilme ihtimali ne?

Fenerbahçe'de yeniden başkanlığa aday olacak Ali Koç'un bu sefer ezici bir üstünlükle seçim kazanmasının zor olduğu yorumları yapılıyor.

Ali Koç’un kongre kararını açıklamasına hazırlık yapılan şu günlerde herkes nasıl bir kongre geçeceği üzerinde çalışma yapıyor… gelen bilgilere göre Ali Koç’un yeniden seçilme 3 yıl daha Fenerbahçe başkanı olarak kalma ihtimali çok yüksek. Ancak Aziz Yıldırım’a karşı aldığı gibi ezici bir üstünlükle seçimi kazanmasını kimse beklemiyor. Kulübe yakın çevrelerin iddialarına göre Ali Koç seçimi yüzde 60/40 oy oranıyla kazanır. Ancak muhalefet iyi ve güçlü bir aday çıkarırsa durum yüzde 55/45 bile olabilir. 

Hem yönetime hem de muhalefete yakın isimler arasında ortak kanı kim çıkarsa çıksın, Ali Koç’u yenme ihtimalinin olmadığı. Ancak yine de ligin kalan sürecinde yaşanacaklar, oluşacak ortam Koç’un oy oranını etkileyebilir. Bir önceki seçimde Koç’un yanında duranların saf değiştirmesine neden olabilir. 

Mesut Özil yerli yabancı herkesin Türkçe konuşmasını istiyor

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil, takım arkadaşlarıyla Türkçe konuşuyor. Neler yapmaları gerektiğini tek tek anlatıyor.

Mesut Özil yavaş yavaş Fenerbahçe’nin saha içi liderliğini eline alıyor. İdmanların en çalışkan oyuncusu olan Mesut Özil'in özellikle forvet oyuncularını yönlendirmesi dikkat çekiyor. Samatta, Thiam, Valencia’nın yanı sıra Osayi-Samuel ve Ferdi ile sürekli fikir alışverişi yapan Mesut kendisinin paslarını nasıl almalarını, hangi bölgeye deplase olurlarsa kendilerini gol pozisyonuna sokacağını anlatıyor Osayi’ye daha fazla verimli olmak için çalımlarını daha önde yapmasını tembihliyor.

Ferdi’nin ise yaşam koçu gibi davranıyor. 2.5 yıldır Türkiye’de olmasına rağmen Türkçe konuşamamasının kendisi için ayıp olduğunu söyleyen Mesut, “İspanya ya da İtalya’ya gitseydin. O dili öğrenmeyecek miydin? Öğrenecektik. İlk işin Türkçe öğrenmek olsun” diyerek Ferdi’yi teşvik ediyor.

Almanca, İngilizce, İspanyolca bilmesine rağmen Mesut Özil, yerli yabancı tüm oyuncularla Türkçe konuşup, bilmeyenleri Türkçe öğrenmeye zorluyor. Fenerbahçe’nin Türk takımı olduğunun altını çizip, takım dilinin Türkçe olmasına uğraşıyor.

loading...