Konya İnanç

Emre Belözoğlu'ndan imkansızı istedi

26 Şubat 2021 Cuma 14:34 | Son Güncelleme: 26 Şubat 2021 Cuma 14:34

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un talimatıyla Emre Belözoğlu'nun sezon sonunda Manchester City ile sözleşmesi bitecek olan Sergio Aguero'nun peşine düştüğü öğrenildi.

Samatta, Cisse, Ademi ve Valencia’yı transfer edip bir tanesinden bile forvet çıkaramayan Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, Emre Belözoğlu bir görüşme yaptı. “Bana kimsenin tartışamayacağı bir golcü bul. Gol atsın” dedi. 

4 oyuncuya vermeyi taahüt ettikleri parayı tartışılmayacak forvete vermek istediğini söyledi. “Kuru kalabalık” olarak gördüğü  4 forvet oyuncusuna ödenen yaklaşık 7 milyon Euro’nun tek bir forvete verilmesinin çok daha mantıklı olduğunu iddia etti. 

Emre Belözoğlu, görüşmeler yaptğı Borre’nin yanı sıra Benteke, Jovetic, Giroud ve Cavani’nin de sözleşmelerinin bittiğini söyledi. Bu isimlerin hiç birisi Ali Koç’u kesmedi. Emre Belözoğlu'nun “Aslında” diye başladığı konuşmada Kün Agüero’nun da sözleşmesinin bittiğinden bahsetti. Ancak transferi için “imkansız” dedi. Hatta “vakit kaybederiz” diye ekledi. 

Ali Koç ise teknik heyette 34 kişinin olduğunu kulüpte onlarca profesyonelin çalıştığından bahsetti. Kendisini, “imkansız”ın peşinden koşması için sportif direktör olarak takımın başına getirdiğini söyledi. “Şansını dene. ‘Denemedik bilmiyoruz’ demektense, ‘denedik ama olmadı’ demeni tercih ederim dedi.  

Emre Belözoğlu'nun Kün Agüero’nun menajeri Hernan Reguera ile bir randevu alınması için kulübün profesyonellerine talimat verdiği ise gelen bilgiler arasında. 

Fenerbahçe'de 14 isimle yollar ayrılacak

Fenerbahçe'de sezon sonunda şimdiden kimlere veda edileceği netleşmeye başladı.

Fenerbahçe’de sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyunculardan hiç birisi gelecek sezon takımda olmauyacak... aslında bu oyunculardan Ömer Faruk’la yola devam edilmesi düşünülüyordu. Ancak o da Fenerbahçe’de gelecek göremediğini iddia ederek, teklifi reddetti. Ömer Beyaz gibi sözleşmesi sona eren genç kaleci Oytun’a da güven vermediği için yol verilecek. 

36 yaşına giren Gökhan Gönül ile Papis Cisse’nin sözleşmelerinde de 1’er yıllık opsiyonlar olmasına rağmen kullanılmayacak. Aynen 32 yaşına girecek olan Harun Tekin’e teşekkür edileceği gibi. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Samatta’nın ise kesin satın alma hakkı Fenerbahçe’de. Ancak sarı-lacivertlilerin onu da kullanmak istemiyor. 

Şampiyonluk gelse de gidecek 5 isim

Fenerbahçe’de sözleşmesi biten 5 oyuncuyla da yollar ayrılacak. Bu isimlerin dışında şampiyonluk gelse dahi yolların ayrılacağı isimler de belli oldu. Bu isimlerin başında İrfan Can ve Ozan Tufan’ın arkasında 8 numara pozisyonunda 3’üncü ve 4’üncü alternatif olarak Mert Hakan ile Jose Sosa yer alacak. Ayrıca büyük bir fiyasko yaratan Lemos ile müzmin sakat Perotti’nin sözleşmesinin feshedilmesine çalışılacak. Ayrıca takıma herhangi bir katkısı olmayan Sinan Gümüş de gidecek. 

Şampiyonluk gelmezse ek olarak 4 isim daha gidecek

Fenerbahçe’de asıl kıyamet ise şampiyonluk gelmezse kopacak... sözleşmeleri biten Gönül, Cisse, Oytun, Harun ve Ömer Beyaz’ın sözleşmeleri yenilenmeyecek. Şampiyonluk gelse de gönderilecek Mert Hakan, Sosa, Lemos, Perotti ve Sinan gönderilecek. En azından çalışılacak. Ancak şampiyon olunamaması durumunda bu isimlere Novak, Samatta, Valencia ve Tisserand isimleri de eklenecek. Şampiyonluk gelmemesi durumunda yolların ayrılacağı isim sayısı 14’ü bulacak.

Ali Koç: ''Sözleşmenize güvenmeyin''

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Trabzonspor maçı öncesinde Samandıra'ya giderek, takımla sert bir konuşma yaptığı öğrenildi.

Fenerbahçe’de Trabzonspor maçı öncesinde OHAL ilan edildi... Başkan Ali Koç bile Samandıra’ya giderek futbolcularla bir araya geldi. Başkan Koç’un burada çok sert bir konuşma yaptığı, herkesin ayağını denk almasını söylediği öğrenildi. Bu sezon tek şanslarının şampiyonluk olduğunu söyleyen Koç’un, “Hepiniz buraya Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak için geldiniz. Sözleşmeleriniz de ona göre. Burada şampiyonluk dışında bir şeyin kabul edilme ihtimali yok. Trabzonspor maçı büyük şans. Gidip oradan 3 puanla dönersek yolumuz açılır. Aksi halde canımız sıkılır. Moralimiz bozulur. Böyle bir durumda kimsenin gözünün yaşına bakmam. ‘Sözleşmem var. Bana ne!’ demeyin. Benim canım sıkılır, moralim bozurlursa, ben de bozarım” dediği öğrenildi. 

Fenerbahçe'de sürpriz B planı

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Erol Bulut'un Trabzonspor maçında sürpriz yaparak, 3'lü savunma ile takımını sahaya süreceği öğrenildi.

Fatih Terim'den Sergen Yalçın'a, Aykut Kocaman'dan İsmail Kartal'a, Ünal Karaman ile Sumudica'dan Hamza Hamzaoğlu'na kadar Fenerbahçe’yi yenen teknik adamlar neredeyse ortak bir açıklama yaptı. ''Fenerbahçe’nin bir B planı yok.''

Kazanılan maçlarda bile rakipleri için ''kolay durdurulabilir'' bir takım haline gelen Fenerbahçe’de Erol Bulut’un, Trabzonspor karşısında B Planı üzerinde çalıştığı öğrenildi. Bordo-mavilileri şaşırtacak Abdullah Avcı’yı beklemediği yerden vuracak planla ilgili Bulut’un sürpriz bir kadro tercihi üzerinde de çalıştığı belirtildi. Gelen bilgilere göre Bulut, 3-5-2 ve 3-4-3 sistemleri üzerinde duruyor.

loading...