Konya İnanç

“Dik dur eğilme taraftarın seninle"

17 Ekim 2021 Pazar 15:50 | Son Güncelleme: 18 Ekim 2021 Pazartesi 15:51

Fenerbahçe taraftarı Sabiha Gökçen’e akın etti… 3-1 kaybedilen Trabzonspor maçından sonra takımı karşıladı. “Ali Koç Başkan Fenerbahçe şampiyon” tezahüratları geceye damga vurdu. Mesut Özil ve Luiz Gustavo başkanın yanındaydı. “Şampiyon olmamız engellenemez” tezahüratları arasında GFB’nin lideri elinde megafonla taraftara Ali Koç konuşacak diyerek sessizliğe davet etti.

İki saattir takımı bekleyen taraftarlar 01.15’te inen takımı Ali Şansalan’a küfürlerle karşıladı. Koç elinde megafonla kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasından önce tüm takımı yanına çağırdı. Vitor Pereira’yı da yanına aldı. O sırada “Şampiyon olmamız engellenemez” diye tezahürat yapıldı. Sessizliğin oluşması uzun süre aldı.
Koç konuşmasında, “Bizim için paha biçilemez. Bu yüzden Fenerbahçe büyüktür” dedi.

“Dik dur eğilme, taraftarın seninle” tezahüratıyla sözleri kesildi. Sözlerine daha sonra, “Sizler olayların farkındasınız. Son 2-3 senedir yaşadıklarımızın farkındasınız. Bu gece galip gelseydik bu gece ivme kazanacaktık. Hakkımızı korumak için iş başa düştü” diye devam etti. “Şampiyon olmamız engellenemez” diyerek sözü bir kez daha kesildi.

Sonrasında, “Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon” diye bağırıldı. Konuşmasına, “Bu takım 80 dakika yüreğini koydu. 20’nci dakikadan sonra 12’ye 10 oynadık. Bıçak kemiğe dayandı. Keşke iş bu noktaya gelmeseydi. Kimsenin yanına bırakmayacağız Artık bunun bedeli olacak. Biz bu takıma sonuna kadar inanıyoruz. Ricam kayıtsız şartsız bize destek olun” diyerek tamamlandı.

Mesut Özil, “İlk önce çok teşekkürler buraya gediğiniz için Sizler de inanın şampiyon olacağız. Perşembe günü kazanmak için her şeyi yapacağız. Maçı kazanacağız. Siz var oldukça başarılı olacağı. Bu sezon şampiyon olacağız” dedi.

Altay, “Buraya gelen herkese çok teşekkür ederiz. Sizler sayesinde duygularımız kabarık seviyede. Sizin ne kadar aç olduğunuzun farkındayız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu akşam için özür dileriz” ifadelerini kullandı.

Vitor Pereira ise, “Sizin için savaşacağız. Aile için savaşacağız. Hep beraber omuz omuza müsade edip, şampiyon olacağız. Bu muhteşem karşılama ve destek için teşekkürler. Hayatımda gördüğüm en iyi taraftar sizsiniz” ifadelerini kullandı.

Ali Şansalan için suç duyurusu
Fenerbahçe cephesi 3-1 kaybedilen Trabzonspor maçının faturasını hakem Ali Şansalan’a kesti. En büyük tepki ise Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği’nden geldi.

Dernek sosyal medya hesabından; "Bu akşam oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasının hakemi Ali Şansalan hakkında; maç sonucunu doğrudan etkileyen eylemleri nedeniyle maç öncesi ve sonrası iletişim halinde olduğu kişilerin ve şahsına ait banka hesaplarının incelenerek suç unsuru taşıyan bir durum tespit edilmesi halinde ilgili kanunun uyarınca soruşturması istemiyle ivedilikle suç duyurusunda bulunulacaktır” mesajı verildi.

Bu arada Fenerbahçeli taraftarlar, sosyal medyada Ali Şansalan’ı CİMER’e şikayet etme kampanyası başlattı.

Fenerbahçe için tarihi gece

Fenerbahçe camiası 3-1 kaybedilen Trabzonspor maçını faturasını hakem Ali Şansalan’a çıkardı… Kim Min-Jae’nin atılması ve Szalai’nin yaptığı hareketin penaltı olmadığını iddia eden sarı-lacivertliler ilginç bir istatistiği gündeme getirdi.

Dört büyükler Süper Lig’de bu sezon 9 maçı geride bıraktı.

Lehine verilen penaltılar:

• Trabzonspor: 4
• Galatasaray: 2
• Beşiktaş: 1
• Fenerbahçe: 0

Aleyhine verilen penaltılar:

• Fenerbahçe: 3
• Galatasaray: 2
• Trabzonspor: 1
• Beşiktaş: 0

Süper Lig'de VAR'ın başladığı 2018-2019 sezonundan beri derbilerde maç başı alınan puanlarda oldukça dikkat çekici rakamlar ortaya çıktı.

1,55-Trabzonspor
1,37-Galatasaray
1,33-Beşiktaş
0,95-Fenerbahçe

Trabzonspor karşısında topa sadece yüzde 27 oranında sahip olan Fenerbahçe, Süper Ligde detaylı istatistik tutulmaya başlanan 2000’lerin başından bu yana bir Süper Lig maçındaki en düşük yüzdesinde kaldı. Net rakamlar bilinmese de Fenerbahçe’nin ligde bu kadar mahkum oynadığı bir maç olmadığı ancak tahmin edilebilir.

Fenerbahçe, Vitor Pereira yönetiminde ilk kez öne geçtiği bir Süper Lig maçından mağlup ayrıldı. Portekizli teknik adam 43 maçta böyle bir yaşamamıştı.

loading...