Konya İnanç

Comolli’den Fenerbahçe’ye tarihi kıyak

04 Nisan 2021 Pazar 15:28 | Son Güncelleme: 04 Nisan 2021 Pazar 15:29

Fenerbahçe’nin eski sportif direktörü Damien Comolli’nin başkanlığını yaptığı Toulouse gelecek sezon Fransa 1’nci Ligi’ne dönmenin hesaplarını yapıyor. Şu anda Fransa 2’nci Ligi’nde 3’üncü sırada yer alan Toulouse bir yandan da gelecek sezon yükselmeyi planladığı Ligue-1’de tutunmak için kadrosunu güçlendirmeye hazırlanıyor.

İddialar o ki, Toulouse’un gözü Ligue-1’e dönerse tecrübeli birkaç oyuncuyu kadrosuna katmakta. Bu oyunculardan birisi de daha önce Toulouse forması giyen Marcel Tisserand olacak. DR Kongolu stoper için Fenerbahçe’ye resmi teklif yapılmadı. Ancak, Tisserand teklif yapılırsa ve kabul görürse Toulouse’a dönmek için Comolli’ye söz verdi.

Emre Belözoğlu başına büyük dert aldı

Fenerbahçe’nin orta sahasındaki kalite fazlalığı teknik sorumlu Emre Belözoğlu’nun en büyük problemi… kendisinin aldırmadığı Gustavo ve sözleşmesini yenilediği Ozan dışında, bizzat transferine aracılık ettiği Mesut, İrfan Can, Mert Hakan, Sosa ve Pelkas’tan en az 4 tanesini ilerleyen dönemde yedek bırakmak zorunda kalacak. Kimi yedek bıraksa sorgulanacak. Aleyhinde iddialar ortaya atılacak.

* Mesut Özil’in kalitesi tartışılmaz. Fenerbahçelililer su götürmez. Ancak uzun süre oynamadığı için formu yetersiz. Üzerine bir de sakatlık geldi. İyileştiği zaman oynatılsa da, oynatılmasa da sorun olacak.

* Luiz Gustavo vazgeçilmez. Ancak oyunun hücum yönüne katkısı sıfır.

* Ozan Tufan milli maçlarda kalitesini ortaya koydu. Ancak son haftalarda yedek kalıyor.

* İrfan Can büyük bir gürültü ile geldi. Sadece 1 maç oynadı. Oynatılmazsa sorun olacak isimlerin başında geliyor.

* Mert Hakan, Galatasaray’ın elinden kapıldı. Kendisine takımın liderliği sözü verildi. Üzerinden en fazla tartışma olan isim.

* Sosa, Emre’nin en fazla inandığı ve liderlik verdiği oyuncu. Ancak Fenerbahçe’ye bu sezon hiç maç kazandırmadı.

* Pelkas’ın yeri belli 10 numara. Ancak şimdi 10 numarada oynasa bile Mesut Özil gelince yine kendisine yer aranacak.

''Ozan Tufan söylentileri gerçek dışı''

Fenerbahçe'nin milli yıldızı Ozan Tufan için kısa süre önce Rus temsilcisi Spartak Moskova'nın devreye girdiği iddia edilmişti.

Hatta Moskova'nın sezon sonunda Ozan için Fenerbahçe'ye hatrı sayılır bir transfer teklifinde bulunacağı ifade edilmişti.

Spartak Moskova Kulübü Halkla İlişkiler Sorumlusu Anton Fetisov, habercilerin kendisine sorduğu "Moskova - Ozan Tufan" flörtüne dair, "Spartak Moskova'nın Ozan Tufan için transfer girişiminde bulunduğu söylentisi gerçek dışı" dedi.

Mazeret bitti! Geri kalan 10 maç kazanılacak

Ali Koç kırgınlığını üzerinden attı. Gençlerbirliği maçından önce yemek yediği ve söz aldığı oyuncularla uzun bir aradan sonra bir araya geldi. Kısa bir konuşma. “Ne istediyseniz sağladık” dedi. Bundan sonra kayıp istemediğini söyledi. Koç’un konuşmasından dışarıya birkaç özet kelime sızdı. İşte onlar.

* “Hoca” dediniz. Gitti.

* “Bizi anlamıyor” dediniz. Emre hocanız hepinizle tek tek konuştu. Dertlerinizi dinledi. Bana da anlattı.

* “Sistem” dediniz. “Fenerbahçe’ye yakışmayacak şekilde defans yapıyoruz” dediniz. Emre hocanız sizi istediğiniz gibi hücum oynatacak. Saha içinde daha özgür bırakacak.

* “Oyundan keyif almıyoruz” dediniz. Keyif alın. Aldığınızı gösterin. Kazanın.

* “Yönetim bizi geriyor” dediniz. Uzak durduk. Ama o zamanda da Beşiktaş’ı yenemediniz.

*Ne dediyseniz yaptık. Ne istediyseniz sağladık. Sıra sizde. Bundan sonra mazeret istemiyorum. Geriye kalan 10 maçın tamamı kazanılacak.

 

loading...