Konya İnanç

Altay bu yüzden köreliyor

21 Ekim 2021 Perşembe 14:29 | Son Güncelleme: 21 Ekim 2021 Perşembe 14:30

Refleks ya da yetenekleri körelmemesine rağmen Altay Bayındır son haftalarda basit teknik kalecilik hataları yapıyor...

Bunların en büyük nedeni ise milli kalecinin Fenerbahçe’de birebir çalıştığı üst düzey bir kaleci antrenörünün olmaması. Önce Knoop’u sonra da Kraft’ı gönderen yönetim Altay’ın şu anda U-19 takımının kaleci antrenörü Erdem Bali ile çalışmasını istiyor. Bali, Altay’ın refleks ve yetenek konusunda yetişmesine yardımcı oluyor. Ancak Trabzonspor maçında yaptırdığı baraj ve durduğu yer gibi tecrübe ve uzmanlık gerektiren konularda Altay’a yeterli desteği veremiyor.

Ian Walker ve Matos gibi kaleci antrenörleri Fenerbahçe ile anıldı. Ancak şimdiye kadar herhangi birisi ile anlaşma yapılmadı.

Taraftarı gören futbolcular korktu

Taraftarların kendilerini desteklemek için Sabiha Gökçen’e gelmesi Fenerbahçeli oyuncuları hayretler içinde bıraktı… başta Mesut Özil ve Luiz Gustavo gibi Avrupa’nın dev ekiplerinde forma giyen oyuncular böyle bir olayı daha önce hayatları boyunca yaşamadıklarını takım arkadaşlarına anlattılar.

Real Madrid ve Arsenal’da forma giyen Mesut ile Bayern ve Brezilya Milli Takımı’na oynayan Gustavo taraftarların kendileri karşılamasından sonra takım otobüsüyle tesislere dönerken, yenilgi sonrasında taraftarların destek için havalimanına gelmesine hiç şahit olmadıklarından bahsettiler.

Dünyanın hiç bir yerinde taraftarların yenilen takıma destek olmak için havalimanına gelmeyeceğini Fenerbahçe’nin büyüklüğünün de buradan geldiğinden bahsettiler.

Taraftarın havalimanına geleceğinden habersiz olan bazı futbolcuların kalabalığı görünce kendilerine tepki olarak toplandığını da düşünenler oldu.

Takım otobüsünde kendilerine bu kadar sahip çıkan taraftarlar için şampiyon olunması gerektiği çağrısı yapıldı. Yemin edildi.

Trabzonspor başka bir seviyeye çıktı

Trabzonspor bu sezon Süper Lig'de en fazla gol atan (19), isabetli şut çeken (59), gol beklentisi yakalayan (17.12 xG) ve hücum bölgesinde isabetli pas yapan (907) takım. Bordo-mavililer bu sezon maçlara fırtına gibi başlıyor. İlk 15 dakikada 6 gol bulan Trabzonspor en fazla golü ise ilk yarının son 15 dakikasında yiyor.

Atılan gollerde Trabzonspor’un alan kullanımına bakıldığında yüzde 64.7 oranında merkezin kullanılması dikkat çekiyor. Yüzde 21.2 oranında sağ kanat kullanımı var. Sadece 14.1 oranında ise sol kanadın kullanıldığı görülüyor.

Yenen gollerde de benzer bir urum var. Gollerin yüzde 52.3’ü merkezden, yüzde 21.6’sı sağdan, yüzde 26.1’i ise soldan geliyor. Hem atılan hem de yenen gollere bakıldığında İsmail Köybaşı’nın atak kanadında eksiklik göze çarpıyor.

loading...