Konya İnanç

Ali Koç'un ilk göz ağrısı Sarri

24 Şubat 2021 Çarşamba 12:02 | Son Güncelleme: 24 Şubat 2021 Çarşamba 12:03

''Trabzonspor’a yenilirse Fenerbahçe’de Erol Bulut gider mi?'' sorusunun cevabı henüz net değil. Bazı çevreler, Ali Koç’un Bulut’a acımayacağını ipini çekeceğini iddia ediyor. Bazı çevreler ise sezon sonuna kadar Bulut’un gönderilemeyeceğini savunuyor. Fenerbahçe’de tek bilinen ise şampiyonluk gelse bile gelecek sezon takımın başında Bulut’un olmayacağı.

Ali Koç’un, Aralık ayından beri hakkında araştırma yaptırdığı Maurizio Sarri’nin ise gündeme yeni düşmediği ortaya çıktı. Koç’un başkanlık koltuğuna oturduğu ilk dönemde dostu Agnelli’nin tavsiyesiyle Sarri’yi istediği bildirildi. Hatta o dönemde Napoli’den ayrılan İtalyan teknik adamla sportif direktör Comolli’nin bir araya geldiği ve teklif yaptığı belirtildi.

Sarri, Fenerbahçe’nin teklifini reddedikten sonra önce Chelsea sonra da Juventu’un başına geçti. Ancak geçen sezon sonunda Juventus’taki görevinden ayrıldı.

Emre Belözoğlu'nun yerine Alex De Souza

Erol Bulut, Fenerbahçe’nin ilk tercihi değildi. 2020’nin Şubat ayından, Haziran ayına kadar 5 ay boyunca pek çok teknik adamla görüşüldü. Anlaşmalar yapılmaya çalışıldı. Ancak sonuç çıkmayınca son çare Bulut’la anlaşıldı. Bulut’tan önce sportif direktör Emre Belözoğlu, Başkan Ali Koç aralarında eski takım arkadaşı Blanc ve Pellegrini dahil pek çok teknik adamla görüştürdü. Ancak hiç birisini Fenerbahçe’ye gelmeye ikna edemedi.

Bu da Ali Koç’un kafasında soru işareti bıraktı. Bunun yanı sıra Emre’nin 30 gol atacak diye getirdiği Samatta ile 15 gol atacak diye aldığı Ademi’nin performansları soru işareti oldu. Lemos, Jose Sosa ve Mert Hakan gibi oyuncuların da Fenerbahçe kapasitesinde olmaması Başkan’ı rahartsız etti.
22 transfer arasında hiç birisinin Fenerbahçe’ye maç kazandırmaması takımın en büyük yıldızının Altay haline gelmesinden mutsuzluğunu dile getirdi. Ali Koç’un tüm bu yaşananları alt alta topladığında faturayı sadece Erol Bulut’a değil, Emre Belözoğlu’na da çıkardığı belirtildi.

Koç’un aklında seçimden sonraki dönemde Emre’nin yerine sportif direktörlük koltuğuan Alex’i oturtup, onun yönlendirmesiyle yeni bir futbol yapılanmasına gitmek olduğu iddia edildi.

Fatih Terim'den Altay Bayındır için olumlu rapor

Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay Bayındır, Avrupa devlerini cezbediyor. Son olarak Serie A takımlarından Fiorentina’nın Dragowski’nin Dortmund’a gitme ihtimali üzerine Altay’ı takibe aldığı iddia edildi. İtalyan ekibinin Altay için bizzat eski teknik direktörleri Fatih Terim’den yorum aldığı ve olumlu dönüş sonrasında Türk kaleciyi yakından izlemeye başladığı belirtildi.

Borussia Dortmund’un, Dragowski için geri çevrilemeyecek bir rakam sunması durumunda Fiorentina’nın da bu rakamın bir kısmıyla Altay’ı transfer edebileceği belirtildi.

Fenerbahçe'de fırtına öncesi sessizlik

Fenerbahçe’de inanılmaz bir gerginlik hali hakim... herkes mutsuz. Kimse gülmüyor. Gülmekten korkuyor. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Bu tarz yenilgilerden sonra takıma moral veren, “siz bu ülkenin en iyi oyuncularısınız. O yüzden buradasınız” diyen abilerin sesi kısık çıkıyor. Volkan Demirel, Selçuk Şahin, Volkan Ballı biraz biraz moralleri yerine getirmeye çalışıyor. Emre Belözoğlu ise odasından çıkmıyor. Sürekli önüne gelen raporları inceliyor.

Herkesin aklında tek bir soru var. “Trabzonspor’a da yenilirsek ne olur?” Galatasaray ve Başakşehir yenilgilerinin aksine Ali Koç’un sessiz kalması. Emre Belözoğlu ile görüşmemesi, yönetim kurulunu toplamaması, Saracoğlu’nda mini yönetim kurulu toplantısı tarzında bir toplantı yapmaması ise kafaları daha da karıştırmış durumda. İddialar ise fırtına öncesi sessizlik yaşandığı yönünde. Ali Koç’un, Trabzonspor maçına kadar sessiz kalacağı ancak olası bir puan kaybı sonrasında büyük bir gürültü kopacağı ciddi ciddi konuşuluyor.

Fenerbahçe'de Okan Buruk gerçeği

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç kısa süre öne hiçbir dönemde Erol Bulut’u değiştirmeyi düşünmediğini söyledi… ancak önce Beşiktaş sonra da Galatasaray’dan alınan iç saha yenilgileri sarı-lacivertlilerde 7 Şubat günü sürpriz bir görüşme gerçekleşti. Camianın önde gelen ve saygı duyulan isimlerinden birisi Emre Belözoğlu ile bir araya geldi.

''Kaybedilmiş bir şey yok. Erken teşhis hastayı kurtarır. Haftalardır kötü oynuyoruz. Erol Hocayla olmuyor. Olmayacak da. Hoca değişmeli'' diye seslerini yükseltmeye başladı. Hatta bazı isimlerin Emre Belözoğlu’na, ''Okan Buruk’u getir. Şampiyonluk elden gitmesin. Bize şampiyonluk bilen hoca lazım'' dedi. Ancak Emre Belözoğlu, bu tavsiyeyi dinlemedi. Konuyu Başkan Ali Koç’a da intikal ettirmedi.
O konuşma orada kaldı. Ancak Göztepe yenilgisinin ardından camianın önde gelen saygıdeğer ismi bu kez Okan Buruk’la Emre Belözoğlu'nun görüştüğü bilgisini basınla paylaştı. Ancak Okan Buruk iddiayı yalanladı. Aslında Emre Belözoğlu ile Buruk bir görüşme yaptı. Ancak bu görüşmede Emre Belözoğlu, ''abim'' dediği Okan Buruk’a bir teklifte bulunmadı.
 

loading...