Konya İnanç

Ali Koç, MHK’yı değiştirecek

18 Ekim 2021 Pazartesi 15:53 | Son Güncelleme: 18 Ekim 2021 Pazartesi 15:54

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Çarşamba günü Ahmet Ağaoğlu ile buluşacak… yanlarına Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’yı da alacaklar, TFF Başkanı Nihat Özdemir’le bir araya gelecekler. Bir kez daha MHK’yı şikayet edecekler.

Bir önceki görüşmede Ağaoğlu’nu yalnız bırakan Kulüpler Birliği Asbaşkanı Ali Koç’un, dün akşam oynanan Trabzonspor maçından sonra bu kararı aldığı bildirildi. Bir önceki toplantıya Ağaoğlu, Ali Koç’un yanı sıra Ahmet Nur Çebi ve Burak Elmas’ı da davet etmişti. Ancak 3 İstanbul devinin başkanı davete icabet etmemişti.

Ağaoğlu’da Hurma’nın yanı sıra Rizespor Başkanı Tahir Kıran’la görüşmeye gitmek zorunda kalmıştı. Ancak o görüşmeden sonuç alınamamış, Özdemir Kulüpler Birliği heyetini dinlemiş ancak MHK konusunda bir hamle yapmamıştı. Çünkü o görüşmede Özdemir, Ağaoğlu’na, “fikir birliğine varın. O zaman gelin. Gerekeni yapalım” demişti. Ancak o görüşmeden önce Fenerbahçe ve Beşiktaş, MHK’nin değiştirilmesi konusunda herhangi bir talepte bulunmamıştı. Ancak, Koç’un Çarşamba günü yapılacak toplantıda Özdemir’den MHK’nin değiştirilmesi isteyeceği iddia ediliyor.

“Hakemi çimlere gömersin”

Beşiktaş camiası ilk 9 haftada kaybedilen 10 puan yüzünden mutsuz… her ne kadar Başakşehir maçında oynanan kötü futbolun yenilgiyi hazırladığı kabul edilse de hakemlerin de kayıplardaki etkileri ciddi ciddi konuşuluyor. 

Sergen Yalçın her ne kadar yöneticilere, “hakemler konusunda çok daha etkili bir politika izlemeliyiz” diye politika sürdürse de oyuncularına sürekli olarak rahmetli Vedat Okyar’ın sözleriyle sesleniyor.

Okyar’ın, “Hakem sana haksızlık yapıyorsa, öyle bir oynarsın ki hakemi çimlere gömersin" sözlerini kullanan Yalçın, iyi oynadıkları zaman hakemin önlerinde duramayacağını anlatıyor.

UEFA, Galatasaray için toplanıyor

Galatasaray’ın, Fransa’da oynadığı Marsilya maçında çıkan olaylarla ilgili UEFA Disiplin Komitesi bugün bir araya gelecek…

Yapılacak görüşme sonrasında karar 22 Ekim Cuma günü açıklanacak. Gelen bilgilere göre hem Galatasaray’a hem de Marsilya’ya seyircisiz oynama cezasının çıkma ihtimali bulunuyor. Eğer iddia edildiği gibi bir ceza çıkarsa Galatasaray, Moskova’da oynanacak Lokomotif maçına ve İtalya’da oynanacak Lazio maçında seyircisinden yoksun olarak sahaya çıkabilir.

Abdülkadir’i yine ağlattılar

Galatasaray maçında sahaya giren bir taraftarın forma atarak 'düzgün oyna' dediği Abdülkadir Ömür, 37'nci dakika oyundan alındıktan sonra yedek kulübesinde hüngür hüngür ağlamıştı. Abdülkadir bu akşam 3-1’lik Fenerbahçe galibiyetinden sonra bu kez soyunma odasında yeniden hüngür hüngür ağladı.

Bu kez başarılı futbolu ve sahada ortaya koyduğu futbol ve alınan galibiyette  önemli payı olduğu için göz yaşlarına boğuldu. Genç oyuncuyu ağlatan ise maçtan sonra kendisine verilen destek ve Bakasetas’a “kolbastı” oynatması için tribünlerden yapılan destek oldu.
Hamsik’in sakatlığında 8 numara oynayan Abdülkadir, 60 kez topla buluştu. 47 pas yaptı. Yüzde 87.2 isabet sağladı. 2’de 2 başarılı orta. 1’de 1 başarılı uzun topla oynadı. 2 kilit pas verdi. 2 top çalıp, 2 top kaptırmayla 4 de defansif hamle yaptı.

loading...