Kızlardan çekiniyorum

Ünlü Nöro-Psikiyatrist Dr. Haydar Dümen, Posta gazetesindeki köşesinde kendisine gelen birbirinden ilginç soruları yanıtladı.

30 Temmuz 2019 Salı 13:31 | Son Güncelleme: 30 Temmuz 2019 Salı 15:19
Kızlardan çekiniyorum

Haydar Dümen, gazetedeki köşesinde okurlarının cinsellikle ilgili sorularına yanıt verirken, bazı sorulara ise kendisi de şaşırıp kaldı.

İşte Haydar Dümen'e sorulan sorular ve yanıtları:

 

BÖYLE SORU YOK!

Şişme bebekle erken boşalıyorum

43 yaşındayım, bekarım. Şişme bebek kullanıyorum erken boşalma oluyor tedavisi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, kader insanı namerde muhtaç etmesin. Sen ne yaptın da başına bu neden geldi diyorum? Çünkü şişme bebeğe muhtaç olmuşsun. Aç mısın, susuz musun? Ya da işsiz ve kimsesiz misin? Bir evde yalnız mı yaşıyorsun? Şişmelerle mi yatıp kalkıyorsun? Yoksa işin düşünce mi onu koynuna alıyorsun? Zor bir bilmece. Bana sorarsan karnın doymalı önce.

Şişme için almış seni bir düşünce. Erken boşalmandan ona ne! Dili olsa da söylese, sana da bir ders verse, “Kadın varken ben neyin nesiyim?” dese... İnan ki değerli okurum, zorlandım. Sana acıdım, erken boşalmaya gelince; evlenirsen yeniden yaz bize, el atalım o işe.

En değerli varlığımı nasıl kurtarayım?

23 yaşındayım, birkaç aydır tam sertleşme olmuyor, olsa da erken boşalıyorum. Önceden sabaha kadar ilişki sürdürebilirken şimdi hiçbir şey yapamıyorum. En değerli varlığımı nasıl kurtarabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, mide fesadı gibi seks fesadına uğramışsın. Sistem içten içe örgütlenmiş, “Yetti gayri” kararını önüne sermiş. Bence de iyi olmuş. Yoksa nereye kadar giderdi bu lastikleri eskimiş senin dolmuş. Şimdi nasıl olacak bu hesap? Duyguyu, ruhu bir kenara at, ye, iç, yat, kalk hep aynı hep aynı hesap! Ataların bir sözü vardır ‘Ne verirsen elinle o da gider seninle’ derler. Sen ne konuşuyorsun bu cariyelerinle?

Erken boşalma olunca, karizma yara alınca teselli ikramiyesi verir miydin? Kısa keselim, kim olursak olalım, kendimizi bilelim. Kimsenin hakkını yemeyelim, erken boşalma için bir süre bekle. O düzelecektir ama vicdanın ne diyecektir onu bilemem. Dokunma aslana, ileride çok muhtaç olacaksın ona.

Geneleve gitmedim, sevgilim de olmadı

23 yaşındayım, korkularımdan dolayı şimdiye kadar kız arkadaşım olmadı, geneleve de gitmedim. Sizce korkularımı nasıl yenebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, yaşın yağmur, daha sonra hasat toplama zamanı olacak. Yağmurun sele, toprağın çöle dönüşmesin. Bunun için de bazı şeyleri havayı, suyu, toprağı öğrenmelisin. ‘İki çıplak bir hamama yakışır’ diye atasözümüz vardır. Sen acemi, evlendiğinde kız sudan çıkmış balık gibi birbirinize bakakalırsınız.

Kız sana güvenir, seni sanki bir yapı ustası bilir. Baktı ki elin, ayağın titriyor, organ da şaşırmış, ne yapacağını bilmiyor, bir hamleye yelteniyor, ardından hemen siniyor. Bu saydıklarımdan korkmayın ve sorun yapmayın. Her şeye alışacaksın. Bunun için de hafiften kadınların, kızların dostluk kapısını çalarak işe başlayacak.

Hemen mi kan gelir?

Gerdek gecesi ilişkiye girdiğinde kan hemen gelir mi yoksa bir süre sonra az da olsa gelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, her ikisi de olur. Bu kızın yapısı, vajinanın dokusu ve oradaki hareketlenmelerle ilgilidir. Şimdi ben sana soruyorum kim bu kız? Evli misin, nişanlı mısın, nikahlı mısın? Değilsen sana ne, namus bekçisi misin? Zavallı kız gelmiş sana, boynunu bükmüş. Pilavın üzerine karabiber ekme durumu da oluşmuş. Bari pilavın tadını bozma. Kızın ruhunu incitme.

Gebe kalınır mı?

Adet döneminde hamile kalınır mı?

CEVAP

Kalınmaz değerli okurum.

Hâlâ sakalım ve bıyığım çıkmadı

18 yaşındayım. Yüzümde sakal ya da bıyık yok. Doktora gitmeye utanıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, kasık ve koltuk altı kılların yerinde ise, sesin erkeksi biçimde kalınlaşmışsa, fazla kilon yoksa ve yumurtalarla penis boyutları yerinde ise her şey bal şeker. Eğer seninki dert olsaydı, Kuzey Avrupa ülkelerindeki erkeklerin çoğu kompleksten erir giderdi. Keyfine bak. Sağlam adımlarla yürü.

Büyüyünce düzelir mi?

17 yaşındayım. Penisim ereksiyon halinde dik duruyor. Yani ben ona bakıyorum, o da bana bakıyor. Sizce büyüyünce düzelir mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, düzelir mi bilmem. Demek ki yüzüne bakıyor, seni tanımaya çalışıyor. Sadık bir kul gibi emirlerini bekliyor. Peki sen niye şikayet ediyorsun? Hele bir büyü bakalım. Evlendiğinde gerçekten sorun yaşıyorsan soruna göre çözüm çantada keklik.

Kızlığı bozulmuş mudur?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla birlikte oldum. Arkadaşımdan biraz kan geldi. Kızlığına bir şey olmuş mudur?

CEVAP

Evet, sevgili okurum bozulmuş olabilir.

Neden benden ayrıldı?

17 yaşındayım. Bir kız arkadaşım oldu, cinsel ilişkiye girmek istedi, ben reddettim. Bu yüzden beni terk ettiğini düşünüyorum, ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, sen doğruyu yapmışsın. Kız arkadaşının yarınları düşünmeden seni zorlamış. Aradığını bulamayınca da seni bırakmış. Geçmiş olsun, kurtulmuşsun. Bakalım kimin başını yakacak? Bu son sözüm 18 yaşından küçük olanlar için geçerlidir. 18 yaşından büyük olanlar da ‘Başlarına yağacak karı eritsinler’ ona karışmıyorum.

Esnek mi, bozuldu mu?

22 yaşında kızım. 3 yıl önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Kızlık zarım bozulmuş mudur yoksa esnek midir? Erkek arkadaşım daha önce ilişkiye girdiğimi düşünüyor. İntiharı düşündüm. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili yavrum, kızlık zarın esnek. Jinekoloğa git, raporunu al. Adamının önüne koy. Ne intiharı be? Hayat bu kadar ucuza mu? Annen-baban var. Bu can da senin değil, daha çok onların. Hadi bakalım işinin başına.

Kızlardan çekiniyorum

16 yaşındayım. Penisimi çok kısa, utanıyorum. Kızlardan çekiniyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, 16 yaşındasın. Kızlara ne zaman nasıl gösteriyorsun? Kısalığına kızlar mı yoksa sen mi karar vereceksin? Yoksa tıp bilimi mi? Bir de şunun ereksiyon halindeki santimini yazıverseydin.

Hemen akıntım oluyor

18 yaşındayım, cinsel organımda akıntı oluyor. Ne zaman bir kadın görsem akıntı meydana geliyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili yavrum, hiçbir şey. Normal fizyolojik bir akıntı. Gelmesinin nedeni birleşmede penisin vajinaya girişini kolaylaştırması.

Sanki bir duvar var

23 yaşındayım. Nişanlımla 2 ay sonra evleneceğiz. Ama 7 yıldır birlikteyiz ve sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. Bir kez penisi vajinama girdi, o an acı değil, yırtılma hissettim. Kan geldi biraz ama sürekli olmadı. Şimdi penis vajinaya girmiyor, sanki bir duvar var. Ne yapmamızı önerirsiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, buraya kadar cinsel açıdan işler yolunda gitmiş, sonunda güya bir engel çıkmış. Bu engel baştan sonra psikolojiktir. İrade dışı kasılmayla ilgilidir. Bir tür organın ve kimliğin pişmanlığıdır. Yani sistem kendi kendini korumaya almıştır. Umarım arkasından vajinismus olayı çıkmaz.

 

Zedelendi mi?

Erkek arkadaşımla birlikte olduk, kanama olmadı. Doktora gittim, “Zedelenme” dedi. Başka doktor “Zedelenme diye bir şey yoktur” dedi. Acaba hangisi doğru?

CEVAP

Sevgili okurum, zedelenme diye bir şey yoktura ben de uyuyorum. Ama sizlere anlatabilmek için kan az gelmiş ise paniklemeyin diye zedelenmiş deyimini kullanıyoruz. Ama senin kızlık zarın olduğu gibi duruyor. Ne var ki esnek. Bundan sonra da esnemeye devam edecek. Umarım sevgili sahibi de ondan kan beklemeyecek..

Kaynak: posta

haydar dümen