Kaan Özbek

Yaşam var mı?

23 Ocak 2020 Perşembe 12:07 | Son Güncelleme: 23 Ocak 2020 Perşembe 12:07

İNSANOĞLU bilimi keşfettiğinden bu yana, evrende yalnız olup olmadığımız, bizim gibi başka akıllı canlı formları olup olmadığı konusunu araştırıp duruyor. Bunun için kurulan devasa radyo teleskoplar her saniye evrenin derinliklerini tarıyor. Özellikle NASA gibi büyük uzay araştırma enstitüleri çeşitli uzay araçları ve sondalar gönderdikleri başta Mars, Satürn, Jüpiter ve uydularında yaşama dair izler arıyor.
Neredeyse bir asırdır süren bu araştırmalarda şu ana kadar başka bir canlı formuna rastlandığına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak UFO araştırmacıları evrende yalnız olmadığımıza hatta uzaylıların sık sık dünyamızı ziyaret ettiğine inanıyor ve bunu çeşitli görsellerle kanıtlamaya çalışıyor.
Çok uzaklara gitmeye gerek yok!
Belki de atmosferi, bitki örtüsü, hatta verimli kaynakları olmasına rağmen belki de bir süre sonra yaşamın olup olmadığının araştırılacağı bir koordinat veriyorum size.
Kuzey Doğu yarım kürede 26-45 Doğu meridyenleri ile 36-42 Kuzey paralelleri…
3 tarafı denizlerle çevrili bir kara parçası.
Şu aralar biz ona vatan diyoruz; lakin dedim ya yaşam her geçen gün daha da zorlaşıyor.
Isınmak zor,
giyinmek zor,
karnını doyurmak zor,
iş bulmak zor,
tedavi olmak zor,
eğitim görmek zor…
Bunlar sadece ana başlıklar; hatta günlük yaşamda, hayatta kalabilmek için bırakın astronot kıyafetini zırhla dolaşsanız yine zor!

loading...