Whatsapp krizinde ikinci perde

WhatsApp’tan aylardır tartışmaların odağında olan sözleşme ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Platform, gizlilik ilkelerini 15 Mayıs 2021 tarihinden sonra hala kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp’tan yavaş yavaş sınırlandırılacağını açıkladı.

09 Mayıs 2021 Pazar 21:35 | Son Güncelleme: 09 Mayıs 2021 Pazar 21:37
Whatsapp krizinde ikinci perde

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp bir süredir kullanıcılarına ‘zorunlu’ tuttuğu gizlilik sözleşmesi ile gündemde. 2 milyara yakın kullanıcısı bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp konu ile ilgili yeni bir açıklama yayınladı. Platform, gizlilik ilkelerini 15 Mayıs 2021 tarihinden sonra hala kabul etmeyen kullanıcılara ne olacağını tek tek sıraladı. Söz konusu açıklamada kullanıcıların yeni gizlilik politikasını kabul etmeleri için son günün 15 Mayıs olduğu yinelendi.

Listelere erişemeyecek

Bu tarihten sonra hala bu sözleşmeyi kabul etmeyenlerin WhatsApp’tan yavaş yavaş sınırlandırılacağın altı çizildi. Buna göre, ilk olarak kullanıcılar sözleşmeyi kabul etmeleri gerektiğini belirten bir bildirim alacak ve bir süre sonra bu bildirim kalıcı hale gelecek. Daha sonra kullanıcılar aramaları cevaplandırabilecek ancak sohbet listelerine erişemeyecek. Bir sonraki adımda kullanıcılar bu özellikten de mahrum kalacak. Bundan sonraki süreci yaşayarak göreceğiz.

loading...