Sosyal medyanın yeni çılgınlığı: Maskeli pozlar!

Sosyal medya fenomenleri ve influencer'lar, Instagram'da verdikleri maskeli pozlar nedeniyle eleştiri yağmuruna tutuluyor. İnsanların salgından korunmak için taktığı maskelerle poz vererek onları birer "moda aksesuarı" olarak kullanmaya başlayan fenomenler, saygısızlık yapmakla suçlanıyor.

04 Şubat 2020 Salı 21:15 | Son Güncelleme: 04 Şubat 2020 Salı 21:22
Sosyal medyanın yeni çılgınlığı: Maskeli pozlar!

Instagram'daki bazı kullanıcılar, sosyal medya fenomenleri ve influencer'lar, Çin'den dünyaya yayılmakta olan koronavirüs salgınını kullanarak kendilerine yeni fırsatlar yaratmanın peşinde.

"Like" peşinde olan sosyal medya kullanıcıları, insanların salgından korunmak için taktığı maskelerle poz vererek onları birer "moda aksesuarı" olarak kullanmaya başladı.

Ünlü YouTuber Logan Paul'un 17 milyonu aşkın takipçisiyle yaptığı paylaşım da büyük tepki çekti. Logan, yarı çıplak halde gaz maskeleri takarak yanındaki genç modellerle poz verdi. Fotoğrafın altına gelen yorumların çoğu, "İnsanlar ölüyor, bu şakası yapılacak bir konu değil" yorumunda bulundu.

Fitness fenomenleri Soskar ve Mandy ise, yüzlerinde maskeler varken öpüştükleri bir pozu paylaştı. Şu anda Tayland'da olan çift, halka açık alanlarla sürekli maske taktıklarını yazdı.

Çiftin fotoğrafına olumsuz yorumlar yapıldı ve Soskar ile Mandy bu paylaşımı yaptıkları için "aptal" olmakla suçlandı.

Maskeyi moda aksesurarı olarak kullanan blogger'lar ve Instagram fenomenleri de eleştiri yağmuruna tutuldu.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının bugün itibariyle 425'i geçtiği ölümcül salgını, kendilerine malzeme etmekle suçlanan fenomenler, saygısızlıkla suçlandı.

 

Koronavirüs Maske çin