Rusya'yı ayağa kaldıran dava

Kendilerine cinsel istismarda bulunan babalarını uykusunda öldüren 3 kız kardeş, hakim karşısına çıktı. Kızların cinayetten yargılanacak olması ülkede tepkiye yol açtı, mahkeme önünde protesto gösterisi düzenlendi

02 Ağustos 2020 Pazar 20:46 | Son Güncelleme: 02 Ağustos 2020 Pazar 20:50
Rusya'yı ayağa kaldıran dava

RUSYA’nın başkenti Moskova’da 57 yaşındaki babaları Mihail Kaçaturyan tarafından cinsel istismara uğrayan, evde köle gibi kullanılan ve işkence gören 3 kız kardeş, yaşadıklarına dayanamayarak 27 Temmuz 2018’de babalarını öldürmüştü. O dönem 17 yaşında olan Maria avcı bıçağı, 18 yaşındaki Angelina çekiç ve 19 yaşındaki Krestina ise biber gazıyla uyuyan babalarına saldırmış, yüzü ile boynuna 36 bıçak darbesi alan adam ölmüştü.

20 YIL HAPİS İSTEMİ!

KORKUNÇ şeyler yaşayan kardeşler, hakim karşısına çıktı. 3 kardeşin, ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan yargılanması ve 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalması ülkeyi ayağa kaldırdı. Olayın ‘nefsi müdafaa’ olarak değerlendirilmesini isteyen halk, mahkeme önünde protesto gösterileri düzenledi. Göstericiler, “Pedofili ve tecavüzcüler hapiste olmalı, onların kurbanları değil” yazan pankartlar taşıdı.