Muhammed, ABD’nin en popüler isimlerinden biri oldu

08 Aralık 2019 Pazar 15:28 | Son Güncelleme: 08 Aralık 2019 Pazar 15:33
Muhammed, ABD’nin en   popüler isimlerinden biri oldu

Muhammed, ABD'deki en popüler çocuk isimlerinden biri haline geldi. Arap kökenli isimler, ABD’de doğan bebekler arasında giderek daha popüler hale geliyor.

ABD BabyCenter’ın web sitesindeki verilere göre; Muhammed, 2019’da ilk kez olarak ABD’de doğan erkek bebeklere en çok verilem isimler listesine girdi. Kızlar için de Aaliyah, en popüler isimlerden biri haline geldi. Her iki isim de listede onuncu sırada yer aldı.

Muhammed ismi 2017 yılında 345 çocuğa verilirken, geçen yıl bu rakam 605’e yükseldi. Bu rakam 2019 yılı bitmeden 627 olarak sayıldı. Aliyah ismi ise bu sezon çocuklara 915 kez verildi. Aynı şekilde Aliya ise 160 kız çocuğuna isim olarak koyuldu.

BabyCenter'ın baş editörü Linda Murray, “Müslüman aileler peygamberlerinin onurlandırmak  ve çocuğun bereket getirmesi için genellikle ilk doğan çocuklar için Muhammed ismini seçiyor” açıklamasını yaptı.

ABD’de 2019 yılında çocuklar için en popüler isim Liam haline geldi. Son 6 yıldır Jackson, ABD’nin en popüler ismiydi. Kızlar için en sevilen isim son 10 yıldır olduğu gibi yine Sophia oldu. ABD Sosyal Güvenlik İdaresi ülkede doğan tüm çocukların kayıtlarını kullanarak bebek isimlerinin popülerliğini de sınıflandırıyor.