Kocasına kızdı uzay mekiğini deldi

Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot taşıyan Rus mekiğindeki deliğinin nedenini araştıran Rusya, dünyadaki eşiyle tartışan ABD’li astronotun geri dönmek için mekiği deldiğini öne sürdü... Dünya’daki eşiyle tartışan ABD’li astronotun geri dönmek için mekiği deldiğini öne sürdü. Hakkında ‘aşkından uzak mekiği deldi” yorumları yapılan Serena’nın yapacağı savunma merakla bekleniyor.

02 Aralık 2021 Perşembe 22:10 | Son Güncelleme: 02 Aralık 2021 Perşembe 22:13
Kocasına kızdı uzay mekiğini deldi

ULUSLARARASI Uzay İstasyonu’na (UUİ) bağlı Rus Soyuz MS-09 adlı rokette 30 Ağustos 2018’de ani basınç düşmesi meydana gelmişti. Mekikte delik açıldığı tespit edilmişti. İlk başta bir göktaşının mekiğe çarparak deldiği düşünülmüştü. Fakat yapılan inceleme mekiğin içeriden matkapla delindiğini ortaya çıkarmıştı. Rusya, deliği kimin açtığını belirlemek için araştırma başlatmıştı. Sonuçlanan araştırmaya göre; olayın faili ABD’li astronot Serena Aunon-Chancellor.

SABOTAJ DAVASI AÇILDI

ARAŞTIRMANIN ardın- dan hazırlanan rapora göre; 45 yaşındaki Chancellor, UUİ’deyken Dünya’da bu- lunan eşi Jeff Chancellor ile tartıştı. Ardından, ‘acil durum’ prosedürünü uygulayıp UUİ’nin tahliye edilmesi için mekikte delik açtı. Böylece Dünya’ya planlanandan önce dönebilecekti. Rusya, astronot Chancellor’a sabotaj davası açmaya hazırlandığını açıkladı. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) ise Chancellor’un arkasında olduklarını açıkladı.

loading...