Hapisten çıkmak için hukuk okudu

Hapse atılan ve avukat tutacak parası olmayan Jarrett Adams, hapishanede hukuk kitapları okuyarak suçsuzluğunu ispatladı ve 10 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu. Jarrett, dışarı çıkar çıkmaz avukat oldu.

14 Kasım 2020 Cumartesi 20:50 | Son Güncelleme: 14 Kasım 2020 Cumartesi 21:05
Hapisten çıkmak için hukuk okudu

Adams, kitapları sular seller gibi ezberledi.Suçsuz yere ceza alan mahkumlarla yakından ilgilenen Keith Findley’e ulaştı. Dava temyize gitti ve Adams suçsuz olduğunu kanıtladı.

Arkadaşı beraat etti

ABD’de inanılmaz bir başarı öyküsü gerçekleşti. O zamanlar 17 yaşında olan ve liseyi yeni bitiren Jarrett Adams, cinsel taciz suçlamasıyla hapse atıldı. Aynı suçtan yargılanan ve avukat tutan arkadaşı beraat ederken, Adams genç yaşında 28 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yaşadığı haksızlık karşısında susmak istemeyen Adams, hücredeki oda arkadaşının yardımıyla hukuk kitapları okumaya ve sistemin nasıl işlediğini anlamaya başladı.

Çıkınca üniversite okudu

Adams, içerde geçen 10 yılının ardından hukuk bilgisine dayanarak hazırladığı dilekçeyi sundu ve davanın yeniden görülmesi sonucu beraatine karar verildi. Özgürlüğüne kavuşur kavuşmaz hukuk eğitimini tamamlayan adam, avukat oldu. Kendisini masumları savunmaya adayan Jarret Adams, kendisi gibi haksızlığa uğramış insanların avukatlığını yaparak özgür kalmalarını sağlıyor.