Geçirdiği operasyondan sonra hayatı karardı!

22 yaşındaki genç kadının yaşantısı, geçirdiği küçük bir operasyondan sonra tam anlamıyla kabusa döndü.

11 Aralık 2019 Çarşamba 15:07 | Son Güncelleme: 11 Aralık 2019 Çarşamba 15:31
Geçirdiği operasyondan sonra hayatı karardı!

22 yaşındaki Ashleigh Cope, ABD'nin Nevada eyaletindeki Las Vegas'ta yaşayan, hayatını güzellik uzmanlığı yaparak kazanan, enerjik ve hayat dolu genç bir kadındı.

Ashleigh, ABD ve Kanada'da kutlanan Şükran Günü öncesinde, Las Vegas yakınlarındaki Henderson kentinde, adı açıklanmayan bir hastanede ufak bir operasyon geçirdi.

Las Vegas Review-Journal'ın haberine göre, ameliyatın hemen ardından durumu aniden kötüleşen genç kadın acil olarak tekrar hastaneye kaldırıldı.

Doktorlar, ameliyata alınan genç kadının operasyon sırasında et yiyen bakteri kaptığını ve necrotizing fasciitis'e yakalandığını teşhis etti.

Kalbi duran ve yaşam destek ünitesine bağlanan Ashleigh Cope'un yaşam şansı azaldığı için kızlarını ailesi, kızlarını son defa görmeleri için hastaneye çağrıldı.

Talihsiz genç kadının amcası Doug Cope, Ashleigh'nin yakınlardaki bir travma merkezine sevk edildiğini ve burada tedavisinin süreceğini söyledi.

Ancak yapılan açıklamaya göre Ashleigh için her saat çok kritik ve hayati tehlikesi sürüyor.

22'inci yaşını 13 Ekim'de kutlayan Ashleigh'ye, sosyal medya hesabından destek mesajları yağıyor.

Genç kadının ailesi, kızlarının basit bir operasyon geçirdiğini ve ameliyatın ardından Ashleigh'nin operasyon bölgesinde ağrı hissettiğinden şikayet ettiğini anlattı.

Ancak Cope ailesi, kızlarının ne ameliyatı olduğu konusunda detay vermedi.

Yemek yiyemeyen Ashleigh, ertesi gün zaman kaybetmeden hastaneye kaldırıldı ve talihsiz kadına "Streptococcus" tipi bakterinin sebep olduğu "necrotizing fasciitis" teşhisi konuldu.

Genç kadının böbreklerinin iflas ettiği ve yaşam şansının her geçen saat azaldığı bilgisi verildi.

Uzmanlar Strep tipi 50 tür bakterinin bulunduğu, A Strep Grup bakterinin boğazda ve deride rahatsızlık oluşturduğu konusunda uyarıyor.

Bu tip bakteriler vücuda deri üzerindeki kesik ve yaralardan giriyor. Vücuda giren bakteri, dokuyu öldürmeye başlıyor.

Yılda 700 ila bin 200 kişinin et yiyen bakteri kaptığı ve bu kişilerin yalnızca yüzde 25 ila 30'unun hayatta kalabildiği biliniyor.