Gaz çıkarma virüs yayma!

İngiliz yetkililer, insanların çıkarttığı gazlardan dolayı da koronavirüsün bulaşabileceği iddiasını ortaya atarak şaşkınlık yaratan bir açıklamada bulundu

25 Temmuz 2021 Pazar 18:39 | Son Güncelleme: 25 Temmuz 2021 Pazar 18:43
Gaz çıkarma virüs yayma!

KORONAVİRÜSLE ilgili en ilginç iddialardan biri ortaya atıldı. İngiltere merkezli The Telegraph gazetesine konuşan bir yetkilinin, insanların çıkardığı gazlar aracılığıyla da koronavirüsün bulaşabileceğini söylediği öne sürüldü. Yetkili, Avustralya’daki bir tuvalette iki kişi arasında genomik bağlantılı bir izleme bağlantısının kanıtı da dahil olmak üzere, pek çok ülkede koronavirüsün insanların çıkardığı gazlardan da bulaşabileceğine dair ‘güvenilir görünen bilgiler’ edindiklerini söyledi.

İÇ ÇAMAŞIRI KORUYOR

BAŞBAKAN Boris Johnson’ın sözcüsü ise konuya ilişkin bir bilgi sahibi olmadıklarını dile getirirken, hükümetin tüm bilimsel kanıtları incelemeye almaya devam ettiğini kaydetti. Hindistan’daki bir üniversitenin Eylül 2020’de yaptığı araştırma, insanların çıkardığı gazın, bakterilerin yayılmasını mümkün kılabilecek mikro partikülleri taşıma eğilimi gösterdiğini ortaya koymuştu. Çin kaynaklı araştırmada ise iç çamaşırının hastalıkların insan gazıyla yayılmasını önlemekte etkili bir korunma yöntemi olduğu belirtilmişti.

Gaz Koronavirüs
loading...