Çıplak gezginler

Doğayla bütünleşik bir yaşam felsefesi olarak çıplak dolaşma anlamına gelen naturizmi benimseyen Nick ve Lins çifti, çıplak bir şekilde dünyayı geziyor ve deneyimlerini Instagram’da paylaşıyor.

10 Ağustos 2020 Pazartesi 19:09 | Son Güncelleme: 10 Ağustos 2020 Pazartesi 19:23
Çıplak gezginler

Nudizm veya Naturizm, kişilerin vücutlarını utanmadan rahatlıkla sosyal olarak çıplak bir şekilde bir arada ve doğa ile bütünleşmiş olarak bulunabilmeleri haline verilen isim. Seksüel bir anlam taşımayan bu ifade, bir felsefe olarak benimseniyor. 12 yıl önce nudizmi deneyen Belçikalı Nick ve Lins, çıplak olarak tüm dünyayı geziyor... ‘Çıplak gezginler’ olarak anılan çift deneyimlerini de açtıkları Instagram hesabından paylaşıyor... Çiftin bu ilginç deneyimi ise 12 yıl önce Lins’in bir sağlıklı yaşam merkezinde bir günlüğüne rezervasyon yaptırmasıyla başladı. Çift, bu sağlık merkezi deneyimiyle birlikte en güzel yerlerin hepsinin kıyafetsiz politikaları olduğunu keşfetti. İkili bu deneyimin onları rahatlattığını ve özgürleştirdiğini fark etti. 

İKİ TUTKU BİRLEŞTİ

DAHA fazla merak edip araştırmaya ve bunu bir hayat felsefesi haline getirmeye başladılar. Ardından da nudizm ile seyahat tutkularını birleştirip dünyayı gezmeye başladılar. Nick ve Lins sağlık merkezine ilk gittiklerinde insanların çıplak olmasından dolayı biraz çekindiklerini belirtiyorlar. Çift, “Çıplaklıkla ilgili en önemli şey zihinsel ve fiziksel rahatlık. Kıyafetsiz olmak çok kolay. Ne giyeceğini düşünmemek de çok rahatlatıcı. Çıplak yüzmek ise çok özgürleştirici. Bizim çıplak yüzmemize izin vermeyen bir havuza gidebileceğimizi hiç sanmıyorum” diyor.