Bolsonaro’nun cilt kanseri açıklamaları kafa karıştırıyor

Bir gün önce kendi ağzından doktorların cilt kanseri olasılığını araştırdığını açıklayan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, bir dizi tıbbi testten geçmesinin ardından, basını “kanser olduğumu keşfettiniz. Yalandan sonra başka bir yalan” diyerek eleştirdi. Kafaları karıştırdı

13 Aralık 2019 Cuma 16:20 | Son Güncelleme: 13 Aralık 2019 Cuma 16:32
Bolsonaro’nun cilt kanseri  açıklamaları kafa karıştırıyor

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro önceki gece başkent Brasilia'daki resmi konutun önünde, doktorların cilt kanseri olasılığını araştırdıklarını duyurmuştu. Hava Kuvvetleri Hastanesi'nde bir dizi teste tabii tutulan devlet başkanının test sonuçları, “göğüste kriyoterapiye bağlı olarak, aşırı güneş ışınlarına maruz kalmanın neden olduğu önkol yaralanmasının yanı sıra, yüz ve kulaktaki siğil lezyonunun giderilmesi gibi bazı işlemler yapıldı. Alınan bazı parçalar laboratuarda analiz edilecek. Rutin bir işlem olarak” şeklinde açıklandı.

Jair Bolsonaro, Çarşamba günü sol kulağında bir bantla yaptığı açıklamada, “muhtemelen cilt kanseriyim. Çünkü açık bir ten rengim var. Hayatımda çok şey avladım, çok fazla aktivitede bulundum. Cilt kanseri olasılığı var. Ancak onu da avlarım” demişti.

Ancak Brezilya Hava Kuvvetleri Hastanesi'nde bir teste girdikten sonra Facebook üzerinden haftalık canlı bağlantısını yapan Bolsonaro, “bugün basın ilk soruyu hazırladı ve ben cevap verdim. Cevabım, ‘hiçbir şeye cevap vermeyeceğim.’ Çünkü kanser olduğumu keşfettiniz. Ben eve gidiyorum. Bir yalandan sonra başka bir yalan” ifadeleriyle kafaları karıştırdı.

64 yaşındaki Bolsonaro, geçen yılın eylül ayında, Minas Gerais eyaletinde bir seçim mitingi sırasında karın bölgesinde bıçaklandı. Ardından dört ameliyat geçirdi.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro