''Restoranlara aşı şartı getirilsin''

Aşılama hızında yaşanan düşüşler ile birlikte artan vaka sayılarının ardından TURYİD, restoranların kapalı ve açık alanlarına iki doz aşı olmayanların alınmamasını önerdi...

28 Temmuz 2021 Çarşamba 21:19 | Son Güncelleme: 28 Temmuz 2021 Çarşamba 21:22
''Restoranlara aşı şartı getirilsin''

VAKA sayılarında hızlı bir artış medyana gelirken, yeni bir kısıtlama ve kapanma istemeyen sektörler de harekete geçti. Son 1.5 yılda defalarca kapanmak zorunda kalan, 4 işletmeden 1’inin iflasın eşiğine geldiği ve 50 milyar TL’yi aşan bir kayıpla açılış yapan yeme, içme sektörü, restoranlara giriş için aşı zorunluluğu istedi. Sektör temsilcileri 1 Eylül’den itibaren 2 doz aşısını yaptırmamış kişilerin yeme içme mekanları ile kapalı alanlara girişinin yasaklanması gerektiğini belirtti.

''SAAT SINIRI KALKSIN''

SEKTÖR temsilcileri ayrıca aşı olmayı reddeden çalışanlar için de ücretsiz izne gönderme hakkı istedi. “Pandeminin birinci ve ikinci dalgasında mecburen kapanmalara peki diyen biz kapanma da kısıtlama da değil, ruhsatımızda yazan çalışma şartlarına geri dönülmesini istiyoruz. Saat 24.00 kısıtlamasının da kalkmasını istiyoruz” diyen Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, resmi makamlara bu talebi ilettiklerini ifade etti.

Aşı Koronavirüs
loading...