Koronavirüsü belirtileri göstermeden saptayacak çip

Pentagon, derinin altına yerleştirilen ve koronavirüsü daha belirtileri göstermeden saptayan mikroçip geliştirdi. Bu teknoloji sayesinde sadece Covid-19’un değil, tüm salgınların önüne geçilmesi planlanıyor. Bu mikroçip, vücuda girdiği an koronavirüsü saptayarak gerekli önlemlerin alınması ve salgının önüne geçmesi için tasarlandı.

12 Nisan 2021 Pazartesi 19:32 | Son Güncelleme: 12 Nisan 2021 Pazartesi 19:35
Koronavirüsü belirtileri göstermeden saptayacak çip

ABD’de savunma bakanlığı Pentagon’un çatısı alında çalışan Savunma Ar-Ge Projeleri Dairesi (DARPA), koronavirüsü ve ileride ortaya çıkabilecek tüm salgınları önleyebilecek bir teknoloji geliştirdi. Derinin altına yerleştirilen ve erken uyarı sistemi gibi çalışan bir mikroçip üretildi. Bu mikroçip, kişinin vücuduna yerleştirildiğinde vücuduna koronavirüs girdiği an uyarı veriyor. Üstelik çip, daha semptomlar görülmeden virüsü saptıyor.

ÜLKE basınında yer alan haberlere göre, DARPA, USS Theodore Roosevelt uçak gemisinin neredeyse tüm personelinde Covid-19 saptanmasından sonra bu projeye başladı. DARPA ayrıca, kişi diyalize bağlandığında Covid-19 virüsünü kandan çıkarabilen bir filtre de geliştirdi. DARPA’da görev alan bilim insanlarının bu çalışma kapsamında İspanyol Gribi’ne karşı antikor üretmeyi de başardığı açıklandı.

Koronavirüs Çip
loading...