Hayatını kaybeden Rahşan Ecevit'in en büyük arzusunu DSP Genel Başkanı açıkladı

Rahşan Ecevit, tedavi gördüğü GATA'da 97 yaşında hayatını kaybetti. Cenaze törenin ne zaman yapılacağı henüz belli olmadı fakat DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, en büyük arzusunun Bülent Ecevit ile aynı kabirde yatabilmek olduğunu söyledi.

18 Ocak 2020 Cumartesi 01:07 | Son Güncelleme: 18 Ocak 2020 Cumartesi 01:09
Hayatını kaybeden Rahşan Ecevit'in en büyük arzusunu DSP Genel Başkanı açıkladı

DSP'nin kurucusu ve eski genel başkanı Rahşan Ecevit, çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybetti. Türk siyasetinin önemli isimleri arasında yer alan Rahşan Ecevit'in son arzusu ortaya çıktı.

ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİNDEN HAYATINI KAYBETTİ
26 Aralık 2019'da Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA) tedavi altına alınan Rahşan Ecevit, bir gün sonra genel durumunun bozulması nedeniyle dahiliye servisi yoğun bakım kliniğine kaldırıldı. Rahşan Ecevit, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 17 Aralık günü (dün) saat 21.10'da yaşamını yitirdi. Rahşan Ecevit eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi ve DSP'nin kurucusuydu.

"EN BÜYÜK ARZUSU BÜLENT ECEVİT'LE AYNI KABİRDE YATMAK"
CNN TÜRK ekranına bağlanan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada, "Rahşan Ecevit'in En büyük arzusu Bülent Ecevit ile aynı kabirde yatabilmekti. Bülent Ecevit ile ayrılmaz bir sevgisi vardı. Buradan karar alacak olan Cumhurbaşkanı ve hükümetimiz. Onlar da bunu uygun görürse Bülent Ecevit ile aynı yerde gömülmesi talebimiz var." ifadelerini kullandı.