Evden vinçle çıkardılar!

İngiltere’nin en şişman insanlarından birisi olan Jason, hareket edemeyecek hale gelince acil servisi aradı. Tüm ülkenin nefesini tuttuğu operasyonda itfaiye, 317 kiloluk adamı hastaneye kaldırmak için vinç kullanıldı.

22 Ekim 2020 Perşembe 21:39 | Son Güncelleme: 22 Ekim 2020 Perşembe 21:54
Evden vinçle çıkardılar!

İngiltere'de ülkenin en şişman adamı olarak tarihe geçen Jason Holton (30), hastalanınca onu evden çıkarmak için nefes kesen bir operasyon yapıldı. Jason’u hastaneye kaldırmak için itfaiye geldi. 30’dan fazla itfaiyeci, bu kurtarma operasyonuna katıldı. 5 yıldır evden çıkmayan ve her gün 10 bin kalorilik yemek yiyen genç, 7 saat süren çalışmalar sonucu üçüncü kattaki yatak odasından büyük bir vinçle aşağı indirildi. Tüm ülke bu anları nefeslerini keserek izledi.

ŞİŞMAN BİR ÇOCUKTU

Jason, hastanede verdiği röportajda, “317 kiloyum, tüm paramı yiyeceklere harcıyordum. Kendimi ölüme terk ettim ve kalbimin pes etmesini bekledim” ifadelerini kullandı. Her zaman “Şişman bir çocuk” olan Jason, 2014 yılında fast food paket servisi uygulamasına kaydolduğundan itibaren dehşeti yaşadığını söyledi. Daha sonra, sipariş ettiği yemekler için günde yaklaşık 30 sterlin harcamaya başladı. Bu alışkanlık, yılda yaklaşık 10.000 sterline mal oldu.