Eski Cumhurbaşkanı internette iş arıyor

Polonya’nın eski Cumhurbaşkanı Lech Walesa, emekli maaşının karısına yetmemesi sebebiyle internete özgeçmişini koyarak iş aramaya başladı. Walesa’nın maaş beklentisi 20 bin zloti.

20 Nisan 2021 Salı 21:35 | Son Güncelleme: 20 Nisan 2021 Salı 21:37
Eski Cumhurbaşkanı internette iş arıyor

Polonya’nın eski Cumhurbaşkanı ve ülkede komünizm döneminin ilk bağımsız işçi örgütü Dayanışma Sendikası (Solidarnosc) lideri olarak 1983 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Lech Walesa, internette iş arıyor. Walesa, 50 yaş üstü iş arayan kişilere özgü bir internet sitesine koyduğu CV’de (özgeçmiş), kendisinden “deneyimli lider, harika konuşmacı, Nobel Barış Ödülü sahibi, 1990-1995 yılları arası Polonya Cumhurbaşkanı” şeklinde bahsetti.

Eski politikacı, firmalarda liderlik eğitimi verebileceğini ve teşvik toplantılarına katılabileceğini kaydetti. “Polonyalı firmaların dünya çapındaki promosyonlarına katılabilirim” ifadelerini yazan eski Cumhurbaşkanı, günlük 1-2 saatlik görüşme için minimum 20 bin zloti (yaklaşık 5 bin dolar) istediğini belirtirken, pazarlığa açık olduğunu da kaydetti. Walesa, emekli maaşının 6 bin zloti olduğunu, eşinin ise aylık 7 bin zloti harcadığını söyledi.

Lech Walesa
loading...