Bakan Koca, yarım saat arayla yaptığı iki paylaşımda vatandaşları koronavirüse karşı uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarım saat arayla yaptığı iki paylaşımda vatandaşları koronavirüs konusunda uyardı. Bakan Koca, "Zor olan virüsle, hastalığa yakalandıktan sonra mücadele etmektir. Şu an, bunun ne kadar zor olduğunu yakından bilen 647 ağır hastamız var" dedi.

14 Ağustos 2020 Cuma 19:15 | Son Güncelleme: 14 Ağustos 2020 Cuma 19:16
Bakan Koca, yarım saat arayla yaptığı iki paylaşımda vatandaşları koronavirüse karşı uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları koronavirüs salgını konusunda uyarmaya devam ediyor. Son olarak yarım saat arayla iki paylaşım yapan Bakan Koca, zor olanın virüsle, hastalığa yakalandıktan sonra mücadele etmek olduğunu belirterek, "Şu an, bunun ne kadar zor olduğunu yakından bilen 647 ağır hastamız var" ifadelerini kullandı.

"KORONAVİRÜSTEN KORUNMAK ZOR DEĞİL"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı ilk açıklamada, "Virüsten kendimizi korumamız, zor değildir. Kuralları belli olduğu için, kolaydır. Zor olan nedir? Birlikte düşünelim. Benim yanıtım, yarım saat sonra" dedi.

"ZOR OLAN VİRÜSLE, HASTALIĞA YAKALANDIKTAN SONRA MÜCADELE ETMEKTİR"

Yarım saat sonra başka bir paylaşım daha yapan Bakan Koca, "Zor olan, başta tedbir almak yerine, virüsle, hastalığa yakalandıktan sonra mücadele etmektir. Şu an, bunun ne kadar zor olduğunu yakından bilen 647 ağır hastamız var" dedi.

 

Kaynak: Sondakika