Zamlar toptan alışverişe yöneltti

Gıda fiyatlarında yaşanan artışlar vatandaşı toptancılara yöneltti. Daha ucuza gıda maddesi alabilmek için kendi aralarında anlaşıp toptancılardan koli ile mal alıp paylaşmaya başladılar.

03 Nisan 2021 Cumartesi 19:56 | Son Güncelleme: 03 Nisan 2021 Cumartesi 20:34
Zamlar toptan alışverişe yöneltti

Gıda başta olmak üzere temizlik ve temel ihtiyaç malzemeleri fiyatlarında yaşanan yüzde 20-30 arası zamlar, zar zor geçinen vatandaşları yeni arayışlara yöneltti. Vatandaşlar daha uygun alışveriş için toptancılara yöneldi. Kendi aralarında anlaşıp, toptancılardan koli ile mal alıp paylaşmaya başladılar. Emekli Erhan Ertürk, “Yapılan zam belli. Gıda, temizlik ve temel ihtiyaç maddelerine yapılan zam ise bizim maaş artışının en az 2-3 katı” dedi.

Daha ucuza geldi

Ertürk, “Bizde mecburen daha ucuz alışveriş için böyle bir şeye yöneldik. İhtiyaç maddelerini belirledik. Arabası olan bir arkadaşımıza para verdik. O da gitti toptancıdan ihtiyaçlarımızı aldı getirdi. Yaklaşık yüzde 10-15 ucuza geldi” diye konuştu. Bir toptancının yöneticisi ise şunları söyledi: “Eskiden sadece bakkallara, marketlere satış yapardık. Şu anda müşterilerimizin önemli kısmını vatandaşlar oluşturmaya başladı.”