Millete kafayı yedirtecekler!

Fırıncılar ekmeğin 4 lira olması için baskı yapıyor.. İstanbul’da birçok fırın, resmi karar olmamasına rağmen ekmeği 2.5 liradan satıyor. Ancak bu zam bile fırıncıları kesmedi! Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, “3-4 liradan aşağı fiyat bizi kurtarmaz” dedi, millet oynattı!

10 Eylül 2021 Cuma 20:58 | Son Güncelleme: 10 Eylül 2021 Cuma 21:04
Millete kafayı yedirtecekler!

EKMEK birçok şehirde ortalama 2 liradan satılıyor. İstanbul’da da ekmeğin resmi fiyatı 2 lira ancak bazı fırıncılar, “Kurtarmıyor” diyerek ekmeği 2.5 liradan satıyor. Kanunsuz satış vatandaşı isyan ettirirken, fırıncılardan öyle bir talep geldi ki çıldırırsın! Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, ekmeğin en az 3-4 lira olması gerektiğini öne sürdü. Un zammına tepki gösteren Kolivar, ekmeğe zam gelmesi için resmi kanallara talepte bulunduklarını söyledi.

‘SEMTE GÖRE FİYAT OLSUN

KOLİVAR, “Her aldığımız un bir öncekinden 15-20 lira pahalı. Doğal gaz, elektrik, su da öyle... Yüzde 50 ruhsatsız, yasa dışı fırın var. 2.5 bile az, ekmeği en az 3-4 liraya satarsak kurtarırız. Halk ekmeği fakir semtler için yapsınlar. Bizim zammımızı neden onaylamıyorlar? Bizim talebimiz, ilçe bazında değişik fiyatlandırma olması. Etiler’de, Kadıköy’de oturanla Arnavutköy’de oturanın alım gücü aynı değil. Bırakın fırıncı kendi fiyatını belirlesin” ifadelerini kullandı.  

loading...