Kazık denetimi

Fahiş fiyat tartışmaları devam ederken Ticaret Bakanlığı, Bakan Mehmet Muş'un talimatıyla 5 büyük zincir markette fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığını denetlemek üzere müfettişlerin görevlendirildiğini açıkladı.

25 Eylül 2021 Cumartesi 19:18 | Son Güncelleme: 25 Eylül 2021 Cumartesi 19:25
Kazık denetimi

VATANDAŞIN cebindeki paraya göz diken fırsatçılara karşı hallerde ve marketlerde denetimler aralıksız şekilde sürüyor. Kazıkçılara karşı hükümetten yeni bir hamle geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günkü fahiş fiyat uygulayanların üzerine gidileceğini, bazı zincir marketlere operasyonlar düzenleneceğini açıklamasının ardından Ticaret Bakanlığından şimdi de denetim hamlesi geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 5 büyük zincir markette fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için müfettişlerin görevlendirildiği belirtildi.

AÇIKLAMAYA şöyle devam edildi: “5 büyük zincir markette yumurtadan süte, makarnadan pirince, sebze ve meyveden temizlik malzemelerine kadar geniş bir yelpazedeki üründe fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un talimatlarıyla Ticaret Müfettişleri görevlendirilmiştir. Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız.”

''Zincir marketlere kural getirilmeli''

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son günlerde artan fahiş fiyat ve zincir market tartışmalarına yönelik açıklama yaptı. Palandöken, “Yüksek fiyat artışları ile piyasalarda dengeleri bozan zincir marketlere kural getirilmesi enflasyonun da düşmesi için öncelikli adım olacaktır” dedi.

Fiyat Zam Market
loading...