EYT'lilerden açık oturum çağrısı

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için muhalefete açık oturum yapılması için çağrıda bulundu. Özüpak, açık oturuma iktidar yetkililerinin de katılmasını istedi

15 Ekim 2020 Perşembe 22:55 | Son Güncelleme: 15 Ekim 2020 Perşembe 22:58
EYT'lilerden açık oturum çağrısı

EMEKLİLİKTE Yaşa Takılanlar (EYT) hükümetin atacağı adımları merakla takip ederken, seslerini duyurmak için mücadeleye devam ediyor... Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Emeklilikte Yaşa Takılanlar Marmara Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, katıldığı bir televizyon programında muhalefete çağrıda bulunarak, EYT’liler için açık oturum yapılmasını ve bu oturuma bazı iktidar yetkililerinin de katılmasını istedi. 

‘BİZ ARADA KALIYORUZ’ ÖZÜPAK,

“Erken emeklilik algısı ile günü gelmemiş, vaktinden önce emeklilik hakkı isteniyor algısı oluşturuyor. 28 yıldır çalışma hayatı içerisinde olmuş, hizmet etmiş bir topluluğuz. Asla erken emeklilik istemiyoruz. Gün-prim sayısını doldurduk. ‘Hayır sen yaşlısın’ diyen işveren ile ‘Hayır sen gençsin’ diyen devlet arasında kalıyoruz. Anayasal hakkımızdan mağdur ettiler. Eşitlik ilkesi maalesef ihlal edildi. 46 yaşında emeklilik olmaz diye kendileri için demediler” ifadelerini kullandı.