Esnafı kapanma korkusu sardı

Kademeli normalleşme ile birlikte kapılarını açan kafe ve restoran işletmecilerini vaka sayılarının yeniden artışa geçmesiyle yeniden kapanma korkusu sardı

23 Mart 2021 Salı 19:50 | Son Güncelleme: 23 Mart 2021 Salı 19:54
Esnafı kapanma korkusu sardı

Koronavirüs salgınında kademeli normalleşmenin başlamasıyla kafe ve restoranlar açılmıştı. Alınan Yüzde 50 kapasite ile açılan kafeler ve restoranlarda, sosyal mesafe ve hijyen kuralları uygulanırken, girişlerde de müşterilere HES kodu sorgulaması yapılıyor. Nerdeyse tüm yurttaki vaka sayılarındaki hızlı yükseliş, aylarca kapalı kaldıktan sonra 3 hafta önce işyerlerini açan kafe işletmecilerinde yeniden kapanma endişesine yol açtı.

BOLU’da kafe işletmecisi Kıvanç Laçin, “Yeniden kapanma korkusu başladı. Hiçbir esnafın işi eskisi gibi değil. Bizim de öyle. Eski tat, tuz yok. Bu kapanma süreci bir kez daha olursa, insanlar ne yapar bilmiyorum. Düşüş yaşanmasa bile, başka bir çözüm bulunmalı. Bir kapat, bir aç ya da sokağa çıkma yasağı bir var bir yok. Bir senedir bu şekilde ilerliyor. Yeni bir çözüm yolu bulunmalı. Çözüm kepenk kapatmak değil” ifadelerini kullandı.

Esnaf Kapanma