Bitcoin, kripto paracıları büyük üzdü...

Kripto para birimleri hafta sonuna sert kayıplarla başladı. İşlem hacmi en yüksek kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum yüzde 20'ye yakın değer kaybetti. Sert değer kayıpları sürerken, kripto para birimleri toparlanma çabasında...

04 Aralık 2021 Cumartesi 10:59 | Son Güncelleme: 04 Aralık 2021 Cumartesi 11:02
Bitcoin, kripto paracıları büyük üzdü...

Kripto para yatırımcısı hafta sonuna hareketli başladı. Hafta boyunca 51 bin ile 50 bin Dolar arasında hareket eden Bitcoin fiyatları, hafta sonuna sert düşüşle girdi. Cuma günü kapanış saatlerinde 53 bin dolar seviyesinin üzerinde hareket eden Bitcoin fiyatları, sonrasında sert düşüşle 42 bin dolar seviyelerine kadar çekildi.

Gün içerisindeki düşüşünü yüzde 20 düzeyine çeken Bitcoin fiyatları, sonrasında toparlanmaya çalışırken saat 10.44 itibarıyla yüzde 16’nın üzerinde değer kaybıyla 47 bin 165 dolar seviyesinde hareket ediyor. Bitcoin’in (BTC), 7 günlük kaybı yüzde 13 seviyelerinde olurken, piyasa hacmi ise 997 milyar seviyesinde bulunuyor.

ETHEREUM DA SERT DÜŞTÜ

Piyasa hacmi en yüksek ikinci kripto para birimi olan Ethereum ise, Bitcoin’e eşlik ederek yüzde 20’ye yakın düşüş kaydetti ve 3 bin 500 dolar seviyesinin altını test etti. Ethereum şu dakikalarda ise, yüzde 15 değer kaybıyla 3 bin 852 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ehtereum (ETH), 7 günlük kaybını yüzde 6,40 seviyesine taşırken, piyasa hacmi ise 463 milyar dolar seviyelerinde…

Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında yaşanan sert düşüşler, kripto para piyasalarında işlem gören bir çok kripto para biriminde de görüldü.

SINIRLI ETKİ GÖRÜLEBİLİR

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda tapering’i (varlık alımı azaltımı) hızlandırabileceği yönünde mesaj verdi. Bu söylemin gerçekleşmesi Fed’in faiz artırım takvimini de öne çekebilir. 14-15 Aralık’ta yapılacak Fed toplantısına verilecek mesajları kritik olacak. Fed'in para potikasında olası değişikliklerin kripto para piyasalarında sınırlı bir etki yaratması bekleniyor.

Kripto Para Bitcoin Ethereum Düşüş Dolar Abd Merkez Bankası Fed Yatırım
loading...