Bir bardak çay1 litre benzine eşit

İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Bursa’da bir bardak çay 9 liradan satılmaya başlandı. Böylelikle 1 bardak çayın fiyatı 1 litre benzin ile yarışır duruma gelmiş oldu. Bir yere gitmenin dahi lüks olduğunu belirten vatandaşlar duruma tepki gösterdi...

25 Kasım 2021 Perşembe 19:03 | Son Güncelleme: 25 Kasım 2021 Perşembe 20:23
Bir bardak çay1 litre benzine eşit

PEŞ peşe zam haberleri gelmeye devam ediyor... Türkiye, önceki günlerde ekonomik açıdan adeta tarihi günlerden birini yaşadı. Dolar 13 liranın üstüne çıkarak tarihi zirveye ulaştı. Bu gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında kritik bir zirve gerçekleştirdi. Kavcıoğlu ekonomi zirvesini toplama kararı aldı. Tüm gözler ekonomik gelişmelere çevrilmişken, vatandaşların uğrak alanları arasında yer alan kafe ve restoranlardaki zamlar da dudak uçuklattı.

HEPSİNDE YÜKSELTİLDİ

EDİNİLEN bilgiye göre başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin büyük kentleri Kocaeli, İzmir ve Bursa’da bir bardak çayın 9 liradan satılmaya başlandı. Sadece lüks mekanlarda değil sokak aralarında ya da daha denize uzak kafelerde de çay fiyatlarının aynı derecede yükseldiğini belirtiliyor. Böylelikle 1 bardak çayın fiyatı 1 litre benzin ile yarışır duruma gelmiş oldu. Son gelen 1.02 kuruşluk zam sonrası İstanbul’da 1 litre benzinin fiyatı 9.69 liraya çıkmıştı. Bir yere gitmenin dahi lüks olduğunu belirten vatandaşlar duruma sert tepki gösterdi.

loading...