5 bin TL maaşla şoför aranıyor

Antalya’da 5 bin TL’ye çalışacak 50 otobüs şoförü aranıyor. Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, “Günlerdir ilan veriyoruz ne arayan var ne soran var” dedi...

27 Temmuz 2021 Salı 19:38 | Son Güncelleme: 27 Temmuz 2021 Salı 19:40
5 bin TL maaşla şoför aranıyor

Antalya Otobüsçüler Odası, kent içi toplu ulaşımda istihdam edilmek üzere aylık 5 bin TL maaş ile 50 ulaşım personeli arandığı yönünde ilan verdi. İlana 10-15 kişi başvuru yaptı. Yeterli sayıya ulaşılamadı. beklenen ilgi ve talep gösterilmedi.  Konuya ilişkin açıklama yapan Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “İŞKUR üzerinden müracatımızı yaptık, 50 şoför açığımız var diye ama istediğimiz rakama ulaşamadık. Gazetelere ilan verdik yine istediğimiz dönüşü alamadık” dedi.

10-15 KİŞİ BAŞVURDU

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “Antalya, turizm şehri olduğu için bizimle çalışan birçok şoför yaz aylarında turizme yöneliyor. Bu sebeple araçlarda şoför eksikliği oldu. Normalde asgari ücretle şoför çalıştırıyoruz. Çalışma saatlerimiz esnek olduğundan dolayı maaşlar 5 bin- 6 bin civarına çıkıyor. Günlük yevmiye üzerinden hesapladığımızda 180-200 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Araçlarımız ortalama 25 gün civarında çalışıyor. Bunun için müracaatlar dün itibariyle ile başladı.”

Antalya Şoför
loading...