Duayen Gazeteci Eyüp Karadayı vefat etti

SYD'nin İstanbul eski şube başkanlarından, duayen gazeteci, spor yazarı Eyüp Karadayi 86 yaşında vefat etti.

15 Haziran 2019 Cumartesi 10:42 | Son Güncelleme: 15 Haziran 2019 Cumartesi 10:45
Duayen Gazeteci Eyüp Karadayı vefat etti

Bu sabah saat 06:30'de vefat eden Karadayı yarın (16 Haziran Pazar) ikindi namazından defin edilecek. Cenaze namazının kılınacağı cami öğleden sonra belli olacak.

 

EYÜP KARADAYI KİMDİR?

Aslen Tirebolulu, dört çocuklu bir ailenin üçüncü oğlu olarak İstanbul'da dünyaya geldi. Haydarpaşa Lisesi'ni bitirip İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye ve Siyasi İlimler bölümünden ve sonra da İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Hollanda'nın Ultrecht şehrinde master eğitimini tamamladı. İstanbul Sanayi Odası'nın yanı sıra sırasıyla Millet, Son Posta, Akşam, Tercüman, Hürriyet, Sabah ve son olarak Star gazetelerinde görev yağan Karadayı, Türkiye Spor Yazarlarının 1963 yılındaki ilk yönetim kurulunda yer almış, "Basın Şeref Kartı"  ve Olimpiyat, üç Dünya Kupası, dört Avrupa Futbol Şampiyonası'nın yanı sıra tam 38 Dünya ve Avrupa Güerş Şampiyonası'nı da gazeteci olarak yerinde izledi.

Eyüp Karadayı'nın "Hakem Sizsiniz", "Sana, Dünyası" ve "Bilişim Çağı"nın yanı sıra "Ayıptır Söylemesi 1" ve "Ayıptır Söylemesi 2" isimli iki fıkrra kitabı yayınlandı. Karadayı, evli ve iki çocuk babasıydı.

Kaynak: iha

eyüp karadayı kimdir