Striptiz kulübü için arabalı çözüm

Almanya’da striptiz kulüp sahibi girişimci, kulübünün yeniden açılabilmesi için arabaya servis uygulaması başlattı. Her Cuma ve Cumartesi gecesi arabalı müşteriler, sosyal mesafeyi koruyarak 35 Euro karşılığında bu kulüpteki performansları izleyebilecekler.

03 Haziran 2020 Çarşamba 13:42 | Son Güncelleme: 03 Haziran 2020 Çarşamba 13:47
Striptiz kulübü için arabalı çözüm

Landshut’taki etkinliklerde çalan DJ’lerden Micaela Schafer “Bence böyle bir konsept muhteşem. İnsanların yeniden normalleşmeye ihtiyacı var. Herkes tekrar dışarı çıkmak, iyi müzik dinlemek ve eğlenmek istiyor” dedi.

Kulübün yöneticisi ise “İşlerimiz şimdilik iyi, tekrar bir hareketlilik olmaya başladı. Müşteriler, bu şovların eğlenceli olduğunu söylüyor. Uygulamanın olumlu olacağını düşünüyorum; çünkü akşam erken saatlerde başlıyoruz ve işlerimiz gayet iyi gidiyor” dedi.

Alman hükümeti pandemiye karşı önlemleri 17 Mart’ta, oldukça erken bir aşamada uygulamaya başlamıştı ve Angela Merkel de ülkenin Covid-19 pandemisini kast ederek “testi geçtiğini” söylemişti. Almanya’da karantina uygulamaları kaldırılırken, ülkede futbol iki aylık bir karantina döneminden sonra tekrar canlandı. Alman futbol ligi Bundesliga’da maçlar 16 Mayıs’ta oynanmaya başladı ve kadın futbolunda Wolfsburg, Köln’ü 4-0 yendi.

Amerika’da da The Lucky Devil Lounge adlı kulüp, karantina sonrası arabaya servis uygulamasıyla yeniden açılmıştı. Boober Eats adıyla hizmet veren mekan, dansçıların yemek servsinde çalışmasını ve böylece işlerini sürdürebilmelerini amaçlamıştı.

Amerikalı striptiz kulüp işletmecisi Shon Boulden “Pandemi sonrası dönemde, para kazanmanın güvenli ve yaratıcı yollarını düşünmek gerekiyor. Hükümetler tüm bar, restoran ve striptiz kulüpleri kapatmıştı. Bizim gibi işletmeler, tekrar hizmet verebilmek için çok hızlı şekilde yeni yollar düşünmek zorunda kaldık” dedi.

Amerikalı The Lucky Devil Lounge adlı kulüp müşterilerine yiyecek, içecek ve striptiz dans gösterinin haricinde yarı çıplak karaoke şarkıcıları ve yerel sağlık merkezleri tarafından yasal olarak sağlanan esrar sunuyor.

Amerika ve Almanya’daki arabaya servis uygulamaları, benzer hizmetler sunan işletmelerin hayatta kalabilmesi için alternatif bir model sunmuş oldu. Ancak bu uygulamaların avantajı sadece işletmelerin para kazanmaya devam etmesiyle sınırlı değil. Shon Boulden “Uygulamamız sadece sağlıklı ve güvenli değil. Aynı zamanda çalışanlarımızın ve müşlerilerin ruhsal sağlıkları için de avantajlara sahip” dedi.

Striptiz Kulübü