Sevişerek zayıflayın! Oral seks...

Seksin kalori yaktığını artık hepimiz biliyoruz ancak sadece öpüşerek bile kalori yakabileceğinizi biliyor muydunuz? Aslına bakarsanız soyunmadan öpüşmeye kadar cinsel ilişkinin her anında kalori yakıyorsunuz. Yatakta kalori yakmanın 7 şeklini öğrendikten sonra daha fazla kalori yakmak için kolları sıvıyacaksınız.

10 Temmuz 2021 Cumartesi 17:06 | Son Güncelleme: 10 Temmuz 2021 Cumartesi 17:09
Sevişerek zayıflayın! Oral seks...

Öpüşmek: Saatte 68 kalori
Öpüşmek, partnerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmekle kalmıyor aynı zamanda kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Uzmanlara göre öpüşerek saatte en az 68 kalori yakmanız mümkün.

Hatta tutkulu ve fiziksel temasın biraz daha fazla olduğu bir öpüşme seansında 90 kaloriye kadar yakabilirsiniz.

Sevişmek: Yarım saatte 230 kalori
Kıyafetlerinizin üzerinizde olduğu bolca öpüşme, dokunma ve farklı pozisyonlar içeren yarım saatlik bir sevişme kalp atışlarınızı ve nefes alıp verişinizi hızlandırıyor, bolca kalori yakmanıza yardımcı oluyor.

Yaktığınız kalori miktarını arttırmak için sizi biraz daha terletecek pozisyonlara girebilir, sevişmeyi koltuktan yatağa veya yataktan yere taşıyabilirsiniz.

Masaj: Saatte 80 kalori
Hepimiz masaj yaptırmayı severiz ancak masajı yapan sizseniz sadece partnerinizi mutlu etmekle kalmıyor aynı zamanda saatte 80 kalori yakıyorsunuz.

Bir saat süren iyi bir masaj kalp atışlarınızı hızlandırıyor ve vücudunuzu kalori yakma moduna alıyor. Uzmanlar masajın daha fazla kası harekete geçirmesi için yavaş yapılması gerektiğini ve ayakta yapılan masajın daha fazla kalori yaktığını söylüyor.

Romantik dans: Saatte 219 kalori
Biraz dans etmek, kıyafetleriniz üzerinizdeyken bile, sizin için harika bir egzersiz olabilir. Bu romantik bir saatte tutkulu öpücükler, boyuna ve sırta seksi dokunuşlar kalp atışlarınızı biraz daha hızlandırmak için etkili olabilir.

Seks: 25 dakikada ortalama 69 kalori
Seks sırasında yakılan kalori seksten sekse, kişiden kişiye göre değişiklik gösterebiliyor. Ancak ortalama bir ilişkide kadınlar 25 dakikada 69 kalori yakabiliyorken erkekler 100 kalori civarında yakabiliyor.

Uzmanlar seks sırasında yakılan kaloriyi arttırmak için seksi biraz daha hareketli ve uzun hale getirmek gerektiğini söylüyor. İnlemeler ve iç çekmeler ekstra 18-30 kalori yaktırıyor. Pozisyon sayısını da arttırarak 30 dakikada 207 kaloriye kadar yakmak mümkün.

Oral seks: Yarım saatte 100 kalori
İşin uzmanlarına göre oral seksle ilişkiyi biraz daha heyecanlı hale getirmenin yanı sıra yarım saatte ortalama 100 kalori yakabilirsiniz. Hatta pozisyonunuzun hareketliliğine göre buna 71 kalori daha ekleyebilirsiniz.

Elinizi kullanmak: Saatte 100 kalori
Hareketliliğiniz ve pozisyonunuza göre değişkenlik gösterse de uzmanlara göre sadece elinizi kullanarak 100 kaloriye kadar yakabilirsiniz. Biraz daha vücudunuzu kullanabileceğiniz bir pozisyon tercih ederseniz yakacağınız kalori miktarını arttırabilirsiniz de.

Oral Seks
loading...