Seks hayatını ateşlendirecek besinler neler?

Seks hayatınızı ateşlendirmek istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor.

12 Temmuz 2020 Pazar 14:46 | Son Güncelleme: 12 Temmuz 2020 Pazar 14:48
Seks hayatını ateşlendirecek besinler neler?

Seks Hayatınızı Ateşleyecek Besinler! Seks hayatınızı ateşlendirmek istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. İşte yiyeceğiniz besinlerin seks hayatınıza etkileri:

1. Bal Tatlı şeyler bol bor kaynağıdır (aynı zamanda yeşil yapraklı sebzeler, meyve ve yemişlerde olan mineral). Bor vücudun metabolizmasına ve temel kadın seks hormonu olan östrojen salgılanmasına yardımcı olur. Bor aynı zamanda, kandaki testosteron seviyesini de arttırıyor ki bu da hem kadın hem erkekte jenital seks ve orgazm için oldukça önemli.

2. Sebzeler Tohumlar ve fındık familyasından alınan yağlar vücudun kolesterol üretmesini sağlayan yağ asitleri için önemli kaynaklardır. Kötü ününe rağmen, kolesterol bütün seks hormonlarının kökenidir. Eğer siz ya da sevgiliniz son zamanlarda yöneldiğiniz bir beslenme programı sayesinde sağlıklı yağlar tüketmeye başladıysanız, libidonuzda da bir sıçrama hissetmeniz son derece doğal. 'Soğuk preslenmiş' etiketli bitkisel ve fındık yağlarına yönelin.

3. Tahıllar Kandaki testosteron miktarını artırır. Uzmanlar libido pompalamak için haftada birkaç kez pişmiş yulaf ezmesi yemenizi öneriyor.

4. İstiridye Bu klasik afrodizyak aslında tüm ününü hak ediyor. Kabuklu deniz ürünleri (aslında tüm deniz ürünleri) seks hormonlarının kritik bileşenleri olan mineraller ile doludur. Deniz ürünlerindeki mineraller vücut tarafından kolaylıkla kullanılabilir tuz formları şeklindedir.

5. Yosun Yosun başka bir mineral kaynağı. Tiroit fonksiyonuna yardımcı olan iyot açısından oldukça zengindir. Medikal testlerde kendini göstermeyen hipotiroidi hastalığı olan kadınlarda libido düşüklüğü gözükmesi normaldir. Bu durumda deniz lahanası işe yarayabilir, elbette en az bir aylık düzenli bir kullanım ile. Japon mutfağına daha çok ilgi göstermenin zamanı gelmiş olabilir.

6. Çikolata Sevdiğiniz bir yiyeceğin aşk hayatınıza da iyi geldiğini bilmek ne hoş değil mi! Çikolata sinir uyarılarını artıran methylxanthine içerir. Ayrıca, haz alma duygusunu da yaratır. Doku, renk ve kokusu ile de havaya girmenizi sağlayacak bir yiyecek olan çikolata, dondurma olarak da tüketilebilir.

7. Yumurta Özellikle B6 ve B5 (pantotenik asit) olmak üzere B vitaminleri açısından çok zengin olan, yumurta, hormon ve enerji seviyelerini dengeleyerek ve vücudu strese sokan üzüntüyü uzaklaştırarak seks hayatınıza büyük katkıda bulunabilir. Diğer B6 kaynakları arasında ıspanak, havuç, bezelye, bira mayası, ayçiçeği çekirdeği, buğday tohumu ve balık bulunur.

8. Çinko Et, kümes hayvanları, kahverengi pirinç, tam tahıllı ekmek, deniz ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler çinko için iyi kaynaklardır. Çinko, cinsel işlev bozukluklarına neden olan prolaktin hormonunun üretimini frenler.

Seks Hayatınızı Ateşleyecek Besinler Cinselliğe İyi Gelen Besinler