Cinsel ilişki süresi nasıl uzatılır?

Kısa süren cinsel ilişki süresinin uzatmanın bazı püf noktaları bulunuyor. Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır?

16 Haziran 2020 Salı 21:05 | Son Güncelleme: 16 Haziran 2020 Salı 21:06
Cinsel ilişki süresi nasıl uzatılır?

Kısa süren cinsel ilişki süresinin uzatmanın bazı püf noktaları bulunuyor. Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır?

1-Odaklanın

Cinsel ilişki esnasına partnerinize ve ana odaklanmaya dikkat edin. Dışarıdan gelen sesleri ya da telefon bildirimlerini mümkün olduğunca görmezden gelmeye çalışın. Partnerinizin hareketlerine, dokunuşlarına ve uyumuna kapılın.

2-Partnerinizle konuşun

Yapılan araştırmalar, cinsel ilişki esnasında konuşmanın, ilişki süresini daha da uzattığını ortaya çıkardı. Ancak konuşmaktan derken sohbet etmekten bahsetmiyoruz! Cinsel ilişki sırasında birbirinizden aldığınız hazzı fısıltılarla anlatarak yaşadığınız ana daha da heyecan katabilirsiniz.

3-Daha sık birlikte olun

Cinsel birlikteliklerinizin üzerinden günler geçmesin. Cinselliğe uzun süre ara vermek, sonraki birlikteliklerinizi sekteye uğratabilir. Erken boşalma gibi sorunlara neden olabilir. Erkeklerin cinsel ilişkiye girme oranı arttıkça cinsel ilişki ve orgazm süreleri de uzuyor.

4-Pozisyon değiştirin

Yatakta cesur olmaktan ve farklı pozisyonlar denemekten asla çekinmeyin. Tabi partnerinizin de sizinle aynı düşünüyor olması çok önemli. Pozisyon değiştirerek birbirinizin hoşlandığı noktaları yeniden keşfedebilir ve daha zevki bir birliktelik yaşayabilirsiniz. Pozisyon değiştirmek aynı zamanda erken boşalmayı önler ve orgazmı erteler.

5-Cinsel sağlık ürünlerinden yararlanın

Geciktirici cinsel sağlık ürünleri, doğru kullanıldığı zaman gerçekten işe yarayabilir. Ancak bu ürünlere karşı herhangi bir alerjinizin olup olmadığını ve nasıl doğru şekilde kullanabileceğinizi öğrenmek için önce bir uzmana danışmanızda her zaman fayda var.

Cinsel İlişki Süresi Nasıl Uzatılır Cinsel İlişki