Acı yoktu ama çok kan geldi

Haydar Dümen 28 Haziran 2017 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı.

08 Ağustos 2019 Perşembe 10:51 | Son Güncelleme: 08 Ağustos 2019 Perşembe 11:27
Acı yoktu ama çok kan geldi

ÇOCUK İSTİYORUM
25 yaşındayım. Karım 24 yaşında ve 1 senelik evliyiz. Çocuk istiyoruz. Bir türlü çocuk sahibi olamadık. Bize ne olur yol gösterin. CEVAP  Değerli okurum, sperm sayına ve onların sağlığına bakılacak. Olumlu ise, bir kere de eşin jinekoloğa görünsün. Adetin başladığın günden itibaren 14’üncü gün ilişkiye gir. Eşin yatakta 1 saat sırtüstü yatsın ve ayaklarının altına minder koysun. 3 ay içinde gebelik olmazsa size teneffüs antrenmanları önerisinde bulunacağım, çaresine bakacağız. 

ORGAZM OLAMIYORUM
Sevgilimle ilişkiye girmeden birbirimizi tatmin ediyoruz. Erkek arkadaşım boşalıyor ama ben orgazm olamıyorum. Bir de gebelikten korkuyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Sevgili okurum, bir şeyde iki güzellik bir arada olmaz. Ya tatmin ya gebelik? Durumunuz zor, teknik özellikleri var ama (prezervatif değil) buradan anlatılmaz. Hangisi işine geliyorsa onu yaparsın, daha iyisi hiç yapmazsın.

ERKEN BOŞALIYORUM
Çok erken boşalıyorum. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, evlendiğin zaman çözülecek bir sorun. O şartlarda yüzde 90 tedavisi var, şimdiden dertlenme.,

YÜZÜME VURUR MU?
21 yaşında kadınım. Erkek arkadaşıma geçmişteki ilişkimden bahsettim, kabullendi. Evlenince kız olmayışımı yüzüme vurur mu? CEVAP  Sevgili okurum, bilmem ki bir şey diyemem. Adamı görmedim ki, falcılık yapamam ki. Güvencede olduğun anlaşılıyor. Olayı ilişkinizin derece ve kalitesi belirler. Yani iyi giderse seni başına taç yapacak, kötü giderse bazı erkekler gibi bahaneler arayacaktır.

UFAKLIK RAHAT DURMUYOR
22 yaşındayım, öğrenciyim. Hayatımı yoluna koyana kadar cinselliği hayatımdan çıkaracağım diye kendime söz verdim. Ama ufaklık rahat durmuyor. Bana yardım edin. CEVAP  Değerli okurum, “Gözlerim keskin, gücüm, kuvvetim, iştahım, uykum yerinde, bana yardım edin” der gibisin? Nasıl olacak bu yardım? Etiyle, derisiyle gece-gündüz yanında, gözünün önündeki, elinin altındaki organa sen söz geçiremiyorsan ben ne yapayım? Uzaktan gazel okunmaz. Üstelik ben gazelli tedavileri de sevmem. Teşhisi koydum mu 12’den vururum. Oysa şu anda hedef belli değil. Yani tek sen varsın orada. Ben de masal anlatayım ki derin uyu. Gıdana dikkat! Dersine devam et, ister sözünde dur, ister vazgeç ama asla kazanamayacağın savaşta öne çıkma, kendini yorma.

6-7 KEZ ORGAZM OLUYORUM
23 yaşında, 2 yıllık evli kadınım. Eşimle haftada 3-4 kez ilişkiye giriyoruz. Ben her gün isterim ama kocam yorulur diye kıyamıyorum. 1-1.5 saatte 6-7 kez orgazm oluyorum. Arkadaşlarım “Çok” diyor. Sizce normal mi? CEVAP  Sevgili okurum, hiperaktif, cinselliğe duyarlı, orgazmdan yana şanslı, eşinle sorunu olmayan bir tablo sergiledin. Alkışlarım, kutlarım. Nice yıllar istediğiniz gibi yaşayın. Yavaştan çocuk yapmayı da programa alın. Yakınılacak bir durum yok. Yorgunluktan yıpranmamak, uykusuz kalmamak koşuluyla yola devam et. Ya bir de eşinin erken boşalması olsaydı? İşte o zaman kıyamet kopardı, devreye ben girerdim. Anlattığın tablo nadir olarak görülür. Ama bir nokta var ki çok önemli. Her şeyi cinselliğe indirgemeyin, yaşamı, bedeninizi, ruhunuzu fazla yormadan yola devam edin. Mutlaka bir öneri derseniz, ilişkinizi idareli kullanın ve cinsellik oburu olmayın. 

KIZ ARKADAŞIMLA NASIL BAŞA ÇIKARIM?
27 yaşındayım, kız arkadaşım çok istekli, onunla nasıl başa çıkacağımı bilemiyorum. Ömrümüz yatakta geçiyor, bahar geldi ama biz hep yataktayız. Çok sıkıldım, yardım edin. CEVAP  Sen ne diyorsun değerli okurum? Uçuk musun, kaçık mısın? Nerede serili bu yatak? Evde mi, otel ya da özel kiraladığın dairede mi? Mutfağı, banyosu var mı? Mesela, terleyince ne yapıyorsunuz? Acıkınca hazır yiyeceklerden mi sipariş veriyorsunuz? Anlayamadım siz ne yapıyorsunuz yatakta? Haaa şimdi anladım! Tavla oynuyorsunuz!!! Bahar geldi diyorsun yani dünyanın da farkındasınız. Ama kendinizden haberiniz yok. Sizinkine sözlü mastürbasyon yani sözüyle ruhsal doyum ya da ne oldum deliliği denir. Baharın farkındaysan çık dışarı, kızdan yorulduysan bağla elini ayaklarını, mutluluktan uçuyorsan iyi koru kanatlarını ki kanadı kırılmış turnaya dönmeyesin!!! 

HAMİLE MİYİM?
18 yaşında kızım, erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Menisi vajinama bulaştı. Sizce gebe kalır mıyım? CEVAP  Sevgili okurum, mantıksal yönden hamile kalmadın. Ama biyolojik yapının sürprizleri var. Bir şansızlık olabilir. Sen olmamış gibi düşün, rahat et. Sonra durum değerlendirmesi yaparız. 

İLİŞKİYE GİRECEKTİM AMA...
24 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Mastürbasyon yapıyorum. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istedim ama sertleşmedi. Neden böyle oldu, ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, uygun koşullarda sertleşecek. Çabaya gerek yok. O kendiliğinden olacak. Sorun, zaman ve ortam sorunudur. Aynı arkadaşınla birkaç gün birlikte kalabilseydin düzelirdi. 

NASIL BÜYÜTEBİLİRİM?
22 yaşındayım, penisim 6 santim. Bu yüzden kızlara karşı hiç ilgim yok. Ne yapmam lazım? Penisimi nasıl büyütebilirim? CEVAP  Değerli okurum, ereksiyon hali 6 santim ise küçük. Bu durumda hemen bir üroloji ve endokrinoloji uzmanına başvur. Ama sönük hali 6 santim ise hiç dert etme. 

KİLO VERSEM İŞE YARAR MI?
26 yaşındayım, penisim 13 santim. 1.82 boyundayım ve 94 kiloyum. Acaba kilo versem penisim uzar mı? CEVAP  Sevgili okurum, penisin normal. Kasık yağları eridiği zaman 1-2 santim daha ortaya çıkacak. Böylece kuşkular da bitecek. 

HAFTADA 5 YA DA 6 KEZ MASTÜRBASYON YAPIYORUM
17 yaşındayım. Ne zaman bir kadın görsem mastürbasyon yapıyorum. Zararı olur mu? Haftada 5 ya da 6’yı buluyor. Ne yapmalıyım? CEVAP  Değerli okurum, 5-6 kere yap, görmemiş olayım. Kadınlar, kızlar kutsal, onları cinsel obje gibi düşünme, ruhunu dejenere etme. 

 

 

ARTIK İLİŞKİYİ İSTEMİYOR
19 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3-4 kere ilişkiye girdik ama o artık ilişki istemediğini söylüyor. Bunun sebebi nedir? CEVAP  Değerli okurum, beklediği zevki alamadı. Yaptığına pişman oldu. Suçluluk duygusu duyuyor. Belki de sana fazla güvenemiyor. 

 

 

ACABA HAMİLE Mİ?
27 yaşındayım. Sözlümle sürtünme yolu ile birlikte olduk ama üzerimizde kıyafet yoktu. İlişki sırasında bir sıvı geldi. Sözlümde kanama olmadı. Sizce gebe olabilir mi? CEVAP  Değerli okurum, hadi ben olmaz diyeyim de siz rahat edin. Ama bu konular mayınlı tarlalarla dolaşmaya benzer. Gebelik aynen bunun gibi. Ama korunma yöntemlerine biraz dikkat et, oku, öğren. 

FENA OLUYORUM
17 yaşındayım. Ne zaman cinsellikle ilgili bir haber ya da fotoğraf görsem hemen penisim sertleşiyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? CEVAP  Değerli okurum, irade ve başka şeyler düşünerek. Biraz ülkeye, iklim değişikliklerine üzülerek kimlik oluşumunda orta çizgeye geleceksin. Daha hayatın sillesini yemedin. Okuyorsan bir de sınavların var. Dert çok tabii derman da çok. 

 

ORGAZM OLAMIYORUM
23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. Ama ben orgazm olamıyorum. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP  Sevgili okurum, orgazm büyük sorun. Pek çok neden bunu engelliyor. En azından vajinanın organik dokusu çoğu kişide duyarlı değil. Ama klitoris var.

NORMAL Mİ?
18 yaşındayım. Boyum 1.90, 115 kiloyum. Penisim 12-13 santim. Sizce bu boy yeterli mi? CEVAP  Değerli okurum, zayıflarsan normaldir. İnersen 80 kiloya, her şey normal olur. 

 

CİNSEL İSTEKSİZLİK BAŞLADI
5 aylık evliyim. İlk 75 gün her gece ilişkiye girdim. Son 10 gün haftada 5 kez birlikte olduk. Bende isteksizlik var, ne yapabilirim? CEVAP  Değerli okurum, karnını tıka basa doyurmuşsun, lezzetli ne bulursan yemişsin. Şimdi önüne tepsi hanımgöbeği getirmişler, sen yiyememişsin. Ne olacaktı yani? Biraz bekle, acık. Yeniden otur sofranın başına. Ama açgözlü olma. Sonunda mide isyan ederse seni ben bile kurtaramam. Orta yolu izle. 

ACI YOK, KAN VAR
23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla birlikte olduk. Acı yoktu ama çok kan geldi. 2 gün sürdü. Kızlığım bozulmuş mudur? CEVAP  Sevgili okurum, adet kanını anlatır gibi anlattın. Yüzde 50 bozuldu, yüzde 50 gelen kan adet kanıydı. Bu konuda uzman doktor görerek karar vermeli.  

Kaynak: posta

haydar dümen