Koç ve yönetimi sadece sol beke transfer yapmadı

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ve yönetimi 25 transfer yapmasına rağmen, hiç sol bek almadı.

12 Ağustos 2019 Pazartesi 09:50 | Son Güncelleme: 12 Ağustos 2019 Pazartesi 09:50
 Koç ve yönetimi sadece sol beke transfer yapmadı

Zanka, Ali Koç ve Damien Comolli’nin 14 ayda yaptığı 25’nci transfer oldu. Bu süreçte F.Bahçe 5 forvet (Muriqi, Allahyar, Frey, Slimani, Kruse), 4 stoper (Zanka, Sadık, Reyes, Serdar), 3’er sağ kanat (Deniz, Barış, Ayew), kaleci (Altay, Harun, Berke) ve 10 numara (Zajc, Ferdi, Benzia) ile 2’şer de 8 numara  (Emre, Tolgay), sol kanat (Rodrigues, Moses) ve ön libero  (Jailson, Tolga) transfer etti. Koç ve yönetimi sadece bir sağ bek alırken (Murat Sağlam) hiç sol transferi yapmadı.

25'inci transfer Zanka, Ali Koç'un 4'üncü stoperi

Zanka, Ali Koç ve Damien Comolli yönetiminin 25’inci transferi oldu… 4’üncü de stoperi. Fenerbahçe, Koç’un göreve geldiği günden bu yana sırasıyla Reyes, Serdar Aziz, Sadık ve Zanka’yı transfer etti. Reyes’e 1 milyon Euro imza parası, Serdar’a 2.3 milyon Euro tazminat, Sadık’a 750 bin Euro ve Zanka’ya ise 2 milyon Euro bonservis bedeli ödendi. Koç yönetimi en az bir stoper transferi daha yapmak istiyor.

25'de sıfır sol bek! Lige sol beksiz başlanacak

14 ay gibi kısa bir sürede Zanka’yı alarak 25’nci transferini yapma başarısı gösteren Ali Koç ve Damien Comolli ikilisi bu süreçte istediği sol beki bir türlü alamadı. Geçen sezon Aziz Behiç’le başlayan, sezon sürerken Caner Erkin’le devam eden hali hazırda da Aleks Kolarov'la devam eden transfer haberlerine rağmen, sol beksizlik bir hafta içinde dindirilemezse Fenerbahçe lige Dirar’ı sol bek oynatarak girecek. Çünkü eldeki tek sol bek Hasan Ali sakat.

ali koç fenerbahçe