Aldatanlar ve aldatılanlar

Yeni kocamla hissettiklerim-3


13 Ocak 2018 00:47

BENİM ilgilendiğimi görünce bana da anlatıyordu. İlgimi çekmişti. Hiç konuşacağım kimse yoktu. İnternete alışmıştım. Kemal sabahları erken gidiyordu ve bazen geç saatlere kadar çalışıyordu.

Sürekli internete girmeye basladım. Pek çok yeni şey öğreniyordum. Birgün gazete haberlerine bakarken yanda bir chat sayfasının linkini gördüm. Çok merak etmiştim daha öncede duyuyordum. Tereddüt ederek tıkladım. O an çok heyecanlanmıştım. Kemal görür mü diye de korkuyordum ama meraktan girdim. Birkaç kez girdikten sora ögrenmiştim. Birisinin yazdıkları dikkatimi çekiyodu. Birgün merak ettim mesajlarına cevap yazdım. “Kimsiniz” dedim. İlginç bir konuşma baslamıştı. Adı Metin’di.

Bağlanmıştım ona

Emekli bir polis olduğunu söyledi. Anlattıkça ne kadar benzer şeyler yaşadığımızı farkediyordum. Eskiden beri arkadaşım olmadığından içimi döküceğim kimsem olmadı. Kocamı da fazla sıkmak istemiyordum. Bu şekilde epey süre boyunca her şeyi Metin’le konuşmaya başladım. İnternetten olduğu için kendimi rahat hissediyor, her şeyimi anlatıyordum. 49 yaşında ve yanlız yaşayan birisiydi. Çocuklarını evlendirmis tek kalmıştı. Bir süre sonra muhabbetimiz baya ilerledi. Sabah Kemal gidince internete giriyor akşama kadar konuşuyordum. Kemal görmesin diye de siliyordum.
Böyle baya zaman geçti, bir öğlen vaktiydi çocuğu yatırmış nette Metin’le konuşurken ilk defa, “Kameradan konusalım mı?” dedi.

Sesini ilk kez duydum

Şaşırmıştım ne yapacağımı bilemedim. Çok ısrar ediyordu, konuştuğum tek kişi o olduğu için hayır demeye çekiniyordum. Çok kısa süreliğine tamam dedim. Onu ilk kez görüyordum. üzerimde bluzm eteğim ve kapalıydım. Metin gayet olgun, biraz sakallı düzgün birine benziyordu.

Biraz konuştuktan sora kapattım. Nedensiz şekilde heycanlanmıştım.

Daha sonra Metin’le konuşmalarımız devam etti. İyice samimi olmuştuk ben nedense bunu masum görüyordum. Kemal’e sadakatsizlik diye aklımdan geçmiyordu. Birgün konuşurken Metin uzun süre nete giremeyeceğini söyledi ve telini gönderdi.

Bir daha konuşamayacağım diye canım sıkılmıştı. Telefon numarasını not aldım. Birkaç gün geçti konuşamadığım için merak ediyordum. Birgün sabah vakti aradım ilk kez telefonda konuştuk. nerdeyse 1 saate yakın sürdü. Onda beni çeken, merak ettiren şeyler vardı. Metin de benle konuşmaya alışmıştı. Arada mesaj atıyordu. Kemal görür diye hemen siliyordum.